Skip to Content

Konec nerovnoměrného barvení

Chtěli jste barvu svých vlasů „vylepšit“ přelivem, nebo jste chtěli kompletně změnit celý svůj vzhled, barvu vlasů nevyjímaje – a namísto toho jste skončili se strakatými vlasy v mnoha odstínech. Už se vám to někdy stalo? A zajímá vás, jak by takové nehody řešili odborníci?

Nerovnoměrný výsledek barvení vlasů může mít několik důvodů. Možná jste barvicí činidlo nanesli nesprávně nebo výslednou barvu vlasů ovlivnily zbytky jiných pigmentů ve vlasech. Také se mohlo stát, že ve vlasech zůstaly stopy stylingových produktů nebo je struktura vašich vlasů zkrátka nerovnoměrná. Ať je příčina jakákoli, zapotřebí je rychlý zásah.

Odvažte se znovu obarvit vlasy

Než si vlasy znovu nabarvíte, měli byste si je umýt. Poté jim dopřejte pečující masku, která poškozenou strukturu vašich vlasů opraví. Při novém barvení použijte stejný produkt, jaký jste použili předtím. Použijete-li barvu tmavší, měli byste zkrátit dobu působení, aby se barevné rozdíly postupně vyrovnaly.

„Temná“ stránka barvení

Proč se pravidelně barvené vlasy s každým barvením ztmaví? V případě postupně smývatelné či dlouhotrvající barvy byste měli barvu aplikovat nejprve na nově narostlé vlasy a až poté - na několik posledních minut - na celé vlasy. Smývatelné barvy by před aplikací nové barvy měly být důkladně vymyté. Tím zabráníte shromažďování pigmentů směrem ke konečkům vlasů.

Konce delších vlasů bývají poréznější, a proto absorbují větší množství pigmentů. Barvu byste proto měli aplikovat nejprve na nově narostlé vlasy a až poté na několik posledních minut na konce vlasů. Rovněž pomůže, když budete na konce dlouhých vlasů pravidelně aplikovat intenzivní masky - z hlediska zajištění rovnoměrných výsledků barvení jsou totiž nezbytné.

Krátký sestřih

Nepochybně se jedná o radikální řešení pro případ těch nejvážnějších nehod při barvení vlasů. Přesto je ostříhání vlasů velmi účinné, pokud konce absorbovaly více pigmentů než zbytek vlasů – což se často stává u roztřepených či porézních konců. Odstřižením konců se vlasy stanou opět zdravými a rovnoměrné výsledky barvení budou zaručené.

Poslední možnost

Připadají vám naše rady příliš náročné? Dalších debaklů vás může ušetřit návštěva kadeřníka - například vám může vytvořit melír, který odvede pozornost od nerovnoměrného výsledku barvení.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...