Skip to Content

Správná péče pro přirozenou barvu vlasů

Nic nepředčí originál: chcete se vrátit ke své původní přirozené barvě vlasů? Výborně – ukázat svoji pravou barvu je právě teď posledním módním výkřikem! Odhalíme vám skvělé tipy a triky, které vám usnadní přechod k vaší původní barvě. A co víc, prozradíme vám, jak díky správné péči získat ze svého přírodního odstínu maximum.

Jaký odstín vám sluší nejvíce? To je jednoduché: váš vlastní přírodní odstín vlasů. Díky Matce Přírodě je maximálně sladěný s vaší pletí a barvou očí. Nicméně vy byste také měli přiložit ruku k dílu, abyste tento efekt maximalizovali. Jen zdravé vlasy, o které se správně pečuje, mohou naplno ukázat svoji skutečnou barvu v plném lesku. Prozradíme vám, jak to udělat a popíšeme nejlepší cestu, jak se z barvených vlasů vrátit ke své přírodní barvě:

Přirozený odstín u vlasové linie

Nejdříve dobré zprávy: nechat si odrůst barvené vlasy nebylo nikdy tak jednoduché. Proč? Odrosty u vlasové linie v jiném odstínu už nejsou považovány za účesové faux pas. Právě naopak: tmavší linie u světlejších vlasů je mezi trendsettery právě teď velmi populární. Vše co potřebujete je dát zpátečku a přenechat žezlo přírodě – prvních pár centimetrů vaší přírodní barvy bude hračka!

Přeskočte schodový efekt

Nakonec váš čas vyprší a trendy odrostlá linie se promění ve schodový efekt: ten vzniká tvrdými přechody mezi barvami, které se obecně objevují ve střední třetině, když vlasy odrůstají. Nejjednodušší a nejelegantnější cestou k zakrytí tohoto nepěkného efektu je technika proužků: kadeřník přidá světlé a tmavé proužky v přirozeném odstínu do barvených délek, které odrůstají. Tím se přechod zmírní a barva vypadá jemněji a přirozeněji. Po nějaké době můžete tímto způsobem využít populární ombré techniku nebo techniku namáčení vlasů – u tohoto moderního trendu se konce obvykle obarví světlejším odstínem než vlasy nahoře, takže se skvěle hodí pro odrůstání barvených vlasů.

Zabraňte roztřepeným konečkům zastřiháváním

Přímo k věci: Poslední zbytky barvených vlasů se nejlépe odstraní s pomocí nůžek. Nový střih završí přechod k vaší přirozené barvě vlasů. Pozitivní vedlejší efekt: zastřihnutím (stresovaných) konečků skutečně své vlasy oživíte.

Pravidelné stříhání je pro přirozeně zbarvené vlasy také dobré. Nezáleží na tom, jak dobře se o ně staráte, sluneční svit může vaše vlasy snadno vyšisovat, tření vlasů o ramena může v závislosti na délce způsobit jejich křehkost. Častý náročný styling a foukání vlasů může také zvyšovat riziko roztřepených konečků. To je obzvlášť nepěkné u tmavých vlasů. Hnědá hříva se může zdát jako sláma, černá může vypadat šedě.

To nejdůležitější: Zdraví

Jak uhlazeně budou vlasy nakonec vypadat, nezáleží jen na pigmentech ve vašich vlasech, ale také na struktuře povrchu vlasů. Pokud je vnější kutikula uzavřená a uhlazená, vlasové vlákno odráží světlo efektivněji. Díky tomu přírodní odstín září a je základem atraktivního účesu. Jak to udělat? Se správně zvolenou péčí pro zdravé vlasy. Rozhodně si vyberte šampon, který odpovídá potřebám vaší pokožky – to hraje zásadní roli při mytí vlasů. Když je zdravá vaše pokožka (a tím jsou zdravé i kořínky), vaše vlasy mohou nerušeně růst. Také rozmazlujte délky a konce vlasů, které mají tendenci být sušší, vhodnými vyživujícími kondicionéry a kúrami – tak udržíte své vlasy hedvábně hladké s dlouhotrvající, krásnou a přirozenou barvou.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...