Skip to Content

Pramínky zvýrazní vaše vlasy

Světlejší nebo tmavší pramínky ve vlasech nebo celé partie obarvených vlasů, které zvýrazní účes, jsou celkem běžným trendem. Pramínky dodají vlasům svěží vzhled, bez potřeby barvit celou hlavu. Rádi bychom Vám představili různé typy pramínků, a pomohli Vám tak podpořit Váš účes správným výběrem barvy a typem pramínků.

Pramínky dokážou zvýraznit barvu vlasů a vytvářejí ve Vašich vlasech okouzlující světelné odlesky. Díky světlu ve Vašich vlasech vypadají melírované vlasy také zářivější. Vlasy s pramínky vypadají plnější.

Pramínky ve vlasech vypadají přirozeněji, pokud nejsou světlejší nebo tmavší o více než dva a tři odstíny oproti zbytku vlasů.

Pramínky v různých barevných kombinacích

Pramínky v různých odstínech světlejších barev vypadají, jako byste se vrátila z letní dovolené na pláži. Slunce dokáže zesvětlit jednotlivé pramínky vlasů do různých odstínů. U přirozeně plavých vlasů tak můžete získat perfektní pramínky v barvě medu, meruňky nebo písku. Čokoládově hnědá, oříšek, karamel, nugát, pralinka, zářivé zlatá moka jsou ideálními barvami, které vytvoří podobné efekty v hnědých vlasech.

Pramínky v různých odstínech si můžete také vytvořit doma s pomocí speciálních barvicích setů. Každý takový set Vám umožní vytvořit pramínky ve dvou odstínech.

Tmavé pramínky

Efekt tmavších pramínků prohloubí barevné vnímání Vašich vlasů. Takový efekt je obzvlášť výrazný a okouzlující u popelavě plavých vlasů.

Jemné světle hnědé pramínky se hodí do plavých vlasů. Brunetky mohou použít středně až tmavě hnědé pramínky, a jejich barva vlasů tak bude působit tmavěji.

Světlé pramínky

Možná si přejete své vlasy zesvětlit světlými pramínky. Můžete se tak vyhnout zesvětlování všech vlasů a navíc budete vypadat přirozeně. Světlejší bloky vlasů zvýrazní širší prameny vlasů nebo celé partie Vaše účesu, jako například ofinu nebo konce vlasů.

Blokové barevné partie

Blokové partie jinak obarvených vlasů bývají na rozdíl od pravidelných jemných pramínků širší. Při takovém barvení se barva nanáší jen na vrchní vrstvy vlasů. Takto se používají často kontrastní barvy pro jedinečné barevné efekty.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...