Skip to Content

Nové melíry: Blond pramínky

Znovu se objevují na hlavách trendsetterek: Pramínky! Tyto jemné barevné kontrasty jsou velmi oblíbené, protože jsou nejen atraktivní, ale také chytré: Světlé akcenty pomáhají konturovat obličej. Podívejte se tady, který druh pramínků by vašim vlasům nejvíc slušel a jaké techniky jsou trendy.

Vlasy jako políbené sluncem – ale co v zimě? Díky blond pramínkům je to možné a z vlasů se stane nový módní doplněk. Diskrétní (ale efektivní) barevný trend dodá hlavní sezóně barvení ve stylu dip dye a ombré osvěžující rozmanitost. Oslavujeme návrat delikátního barvení, které umožní vlasům zářit v novém světle. Letní pocit ve vlasech po celý rok! A to nejlepší je, že se správnou aplikací pramínků se může váš obličej zdát krásnější, štíhlejší a atraktivnější. Odhalíme vám, jak to udělat. Ale nejdříve trendy a techniky:

Blond pramínky: tvoření melírů

Z nuly na blond – totální změna barvy vlasů není pro vás to pravé? Pokud je to váš případ, pak přidejte jen několik pramínků. Světlejší pramínky v tmavších vlasech vytvoří krásné, přirozenější efekty. Vlasy vypadají plnější, lesklejší a zdravější. Počet pramínků se může měnit. Dáváte přednost světlejším vlasů? Pak přidejte více pramínků. Určitě se vyvarujte barvení širokých pramenů vlasů jen u vrchní vrstvy vlasů. Místo toho vybírejte tenké, jemné pramínky vlasů. Tak docílíte daleko přirozenějšího účesu.

Mimochodem, pramínky mohou být i tmavší, pak je použita tmavá barva pro pramínky ve světlejších vlasech. Efekt je stejný.

Blond pramínky: Splashlights

Zpěvačka Caroline Polachek předvádí své hnědé vlasy s blond technikou splashlights.

Splashlights jsou poněkud extrémnější verzí diskrétních obarvených pramínků. Tato „barevná skvrna“má vlasům přidat více světla – téměř jako byste chtěli vytvořit světelný paprsek.

Hlavní znak efektního barevného trendu: světlý pruh vlasů se táhne horizontálně přes všechny vlasy. Šířka zářivě barevného kontrastního pruhu se může různit – od širokého bloku po jemnou linku -  dopřejte své kreativitě volnou ruku. Zaměřte se na ni!

Tato barvící technika je podobná jako technika ombré účesu. Jediný rozdíl:

Namísto dvojí barvy vypadají vlasy díky barevnému bloku jako trojbarevné a měly by proto barvy směrem nahoru i dolů přecházet postupně.

Blond pramínky: Konturování vlasů (Balayage)

Konturování vlasů: modelka Rachel Barnes zvýraznila tvar svého obličeje pomocí blond pramínků.

Konturování je posledním trendem melírování. Co jsme se naučili při líčení – tvarování pomocí tmavé a světlé krémové kamufláže pro výrazný make-up – nyní koloristé používají také při barvení vlasů. Jak to funguje: s různě umístěnými světlými pramínky ve vlasech, obzvlášť podél čela, tváří a na úrovni brady, bude obličej jakéhokoliv tvaru vypadat dokonale. Photoshop? V žádném případě.   

Takového efektu docílíte s metodou známou jako balayge (z francouzského slova balayer, zametat nebo česat). Na rozdíl od dobře známého melírování nebo techniky ve fólii, jsou jednotlivé různě umístěné pramínky o různých šířkách „malovány“ volnou rukou různými (blond) odstíny – ale pouze tam, kde barva dokáže plně rozvinout svůj um.

Tip: Podobně jako u líčení, na oblasti, které potřebují zvýraznit (jako třeba lícní kosti) se použijí světlé barvy. U vlasů jsou to především konce a vlasy vpředu, které rámují obličej. Účes pak vypadá také plnější a získá šmrnc.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...