Skip to Content

Nové melíry pro tmavě hnědé vlasy

V posledních dnech je ve tmě vidět nové světlo: zjemněné barevné melíry stále častěji pozlacují vlasy krásných brunetek. Jemné, svěží, přirozené – současný trend melírů praktikuje sofistikovanou zdrženlivost. Bronde a ombré? Představujeme vám zářivé novinky pro brunetky: Balayage, babylights a ecaille.

Toužíte po zesvětlení? Přirozeně! Například tmavé hnědé vlasy získají tu správnou zářivost s diskrétními barevnými melíry. Zesvětlení ve vlasech efektivně vytvoří osvěžení, zářivost a moderní, mladistvý vzhled. A to vše bez celkové změny stylu. Takže co je nového mezi oblíbenými barvícími metodami? Namísto obvyklých pramínků pracně vpravených do vlasů, tvořících s velkou přesností ostré kontrasty od vlasové linie až ke konečkům, se nyní nosí přirozenost. Jemné barevné přechody, delikátní barvení a harmonické odstíny – zkrátka: vlasy by měly vypadat přirozeně, a ne obarveně. Představíme jemné zesvětlovací techniky, které brunetkám jistě přinesou mnoho radosti: Balayage, babylights a ecaille.

Nové metody zesvětlení pro tmavě hnědé vlasy: Balayage

GettyImages
Atraktivní mix: modelka Courtney Sixx ukazuje, jak balayage metoda krásně kombinuje dvě barvy vlasů.

Pojem 'baylage' pochází z francouzského slova 'balayer', což znamená zametat nebo kartáčovat. S touto barvící technikou se světlé pramínky v různých sílách tvoří volnou rukou, aniž byste nejdříve jednotlivé sekce vlasů oddělovali. Efekt: narozdíl od klasických melírů zde nejsou žádné zřejmé hranice a přechody vypadají jemně a plynule. Dvě barvy vlasů jsou spolu namíchány docela decentně a vytvářejí fantastický přirozený vzhled.

Co vás dostane: u této freestylové techniky barvení se začíná asi 10 cm pod vrcholem hlavy. Cíleně nanesená barva může vizuálně vytvořit objem nebo jej naopak zmenšit – v závislosti na typu vlasů a preferencích. Výsledkem je barva vlasů na míru, která vyhovuje každému. A to nejlepší na tom je, že u tohoto barevného trendu délka vlasů nebo jejich struktura nehraje roli. Může rozsvítit jakýkoliv účes!

Nové metody zesvětlení pro tmavě hnědé vlasy: babylights

Getty Images
Skromně řečeno: herečka Lea Michele své vlasy rozzářila jemnými melírky babylights.

Pro ty z vás, které dávají přednost diskrétním akcentům a jen nepatrné změně účesu, jsou minipramínky nazvané babylights skvělou cestou, jak ozdobit své vlasy. Většinou se aplikují tak, aby byly vidět zepředu, na vlasech, které rámují obličej. To propůjčí pokožce extra dávku svěžesti! A to nemluvíme o tom, že vlasy získají vizuálně na hloubce a vypadají hustší. Pro přirozený vzhled jsou jednotlivé konečky vlasů zesvětlené jen o odstín a přirozená barva vlasů zůstává zachována. V případě populárních babylights by vlasy měly být dlouhé alespoň po ramena. Jemné melírky tak budou efektnější a barevné spektrum bude vypadat bohatěji a živěji.

Nové metody zesvětlení pro tmavě hnědé vlasy: Ecaille

Getty Images
Herečka Laura Marano se ani na podzim neobejde bez efektu sluníčka. Její paprsky naděje se jmenují Ecaille.

Přesněji řečeno, ecaille není technikou barvení vlasů, ale novým barevným trendem. Jelikož i zde platí jemné přechody, barva je volnou rukou natřena na prameny vlasů. Rozdíl při porovnání s jinými melíry je v široké paletě barev. Zde se melíry střídají od oříškové po karamelovou až k medové blond – podmanivě zářící mnoha odstíny! Tato vzájemná hra rozmanitých odstínů ve výsledku tvoří elegantní, přirozeně zářivý účes. Jelikož multi-tónový styl vypadá jako přirozená barva vlasů, může se rovněž použít u vlasů jakékoliv délky!

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...