Skip to Content

Péče o hnědé vlasy – jak dosáhnout rafinované elegance

Blond a rusé vlasy upoutají pozornost na první pohled – na okamžik. Druhý pohled však přetrvává a pozornost se soustředí déle – a to je pádný důvod k tomu, aby se hnědé vlasy předvedly ve své nejoslnivější podobě.

Třpytu není nikdy dost

Hnědé vlasy nám své zvláštní kouzlo odhalí obvykle až na druhý pohled, stejně jako náš oblíbený kašmírový šál, dokonalá sportovní bunda či oblíbené džíny. Když se podíváme blíže, naše uznání s časem roste. Ze všech barev vlasů obsahují hnědé odstíny nejvíce pigmentů. Dobře ošetřované hnědé vlasy (i vlasy umně obarvené barvou či přelivem) jsou pastvou pro naše oči, stejně jako je hostina o pěti chodech pastvou pro naše smysly. Ani jednoho však nedosáhneme bez úsilí, odhodlání a těch správných ingrediencí.

Péče o hnědé vlasy – aby krásné hnědé vlasy byly ještě krásnější

 • Pro brunetky je ochrana proti UV záření téměř stejně důležitá jako pro blondýnky. Přestože přírodní hnědé pigmenty dokážou transformovat UV záření na teplo, po delším pobytu na slunci budou i brunetky působit poněkud vybledle. Hnědé vlasy je nutné před slunečními paprsky chránit, zejména pokud se jedná o vlasy barvené. Umělé pigmenty blednou v důsledku UV záření rychleji než pigmenty přírodní. Dlouhodobé působení UV paprsků vlasy navíc oslabuje a výrazně poškozuje vlasová vlákna.
 • Obarvíte-li si vlasy nahnědo, měly byste používat produkty vlasové péče pro barvené hnědé vlasy. Tyto produkty pečují o barvu vlasů a zároveň jim propůjčují lesk. Vedle speciálních šamponů a balzámů, které hnědým vlasům dodávají intenzivní třpyt, můžete používat také bezoplachové kúry či masky, které se jen nastříkají do ručníkem vysušených vlhkých vlasů. Tyto kúry hnědou barvu zintenzivňují a vytváří ve vlasech hřejivé odlesky.
 • Chlorovaná voda či voda s obsahem mědi může ve světlejších barvených hnědých vlasech vytvořit nazelenalý nádech. Domácí lék proti tomuto neduhu zná většina blondýnek – vlasy je třeba opláchnout kyselým roztokem (tj. rozředěnou citronovou šťávou nebo tabletami aspirinu rozpuštěnými ve vodě).
 • Mezi barveními může hnědá barva ztratit svoji zář. Pokud se tak stane, můžete vlasy znovu oživit pomocí krémového přelivu bez amoniaku, který se bude z vlasů vymývat a barvu vašich vlasů nijak zásadně nezmění. Krémový přeliv však ve vlasech vytvoří intenzivní barevné efekty a hřejivé odlesky.
 • Přírodní oleje (jako je olej z oliv, arganových ořechů a meruňkových pecek) o vlasy pečují a pomáhají zpevnit každý jednotlivý vlas. Používání těchto olejů představuje ideální způsob, jak mohou brunetky o své vlasy pečovat a jak na vlasech udržet dlouhotrvající přirozený lesk. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li regenerační kúru s obsahem těchto přírodních látek používat pravidelně.
Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...