Skip to Content

Návrat trendu: platinová blond je nyní víc trendy než kdy dřív

Žena s platinovými blond vlasy v elegantním nízkém ohonu.

Plavá, plavější, platinová. Tento nejsvětlejší blond tón je mezi barvami na vlasy dobře známý. Platinová blond se nosí již od 90. let, ale až nyní si ji lidé přestali spojovat s panenkou Barbie. Čtěte dál a dozvíte se vše, co potřebujete vědět o této trendy blond barvě.

Trendsetteři blond barvou dlouho opovrhovali a právě tento nejsvětlejší blond odstín byl odsuzován jako barva pro barbíny. Nebyl tedy moc oblíbený – to se ale teď změnilo! Platinová blond je nyní v módě a konečně se zbavila své holčičí pověsti. Ano, odbarvit si vlasy je dnes daleko víc cool než kdy dřív. Toužíte po platinových vlasech? Skvělé! Rozhodně toho nebudete litovat! Než ale s odbarvováním začnete, měli byste vědět několik věcí.

Žena s platinovými blond vlasy v bílém top se dotýká jejích vlasů.
Getty Images / golubovy
Pro přechod na platinovou blond existují ideální podmínky.

Trendy platinová blond – nejlepší podmínky

Úspěšně si odbarvit vlasy je celkem náročné, protože během tohoto procesu mohou vlasy vysychat nebo se může poškodit jejich struktura. Výsledkem pak jsou lámající se, poškozené vlasy. Je tedy mnohem bezpečnější zajít do profesionálního kadeřnictví a probrat s kadeřníky své obavy, hlavně pokud si nejste jistí, zda si skutečně chcete vlasy na blond obarvit. Pokud máte to štěstí a splňujete níže uvedené podmínky, na cestě k bohaté platinové hřívě vám stojí jen velmi málo překážek.

 • Máte přirozeně popelavě plavé vlasy – přirozeně tmavě plavé odstíny jsou pro přechod na platinovou blond nejlepší. Tmavě hnědé nebo černé vlasy se odbarvují jen obtížně.
 • Máte krátké vlasy, maximálně po ramena. Díky pravidelnému zastřihování jsou kratší vlasy zdravější než dlouhé kadeře. Kromě toho je u nich jednodušší použít vlasový přípravek a snáze získají jednotnou barvu.
 • Máte zdravé vlasy. S poškozenými nebo vyčerpanými vlasy nemůžete dosáhnout požadovaného výsledku, a navíc je můžete ještě více poškodit. Odbarvení v takovém případě nedoporučujeme!
 • O své vlasy se dobře staráte. Před i po odbarvení je důležité vlasy příliš nezatěžovat. Po umytí z nich vodu raději šetrně vymačkejte, než abyste po nich prudce přejížděli ručníkem. Používejte hrubý hřeben a vyhněte se tepelnému stylingu. Pokud ale přeci jen potřebujete použít fén nebo žehličku, nezapomeňte na vlasy nanést přípravek na ochranu před teplem.
Žena s platinovými blond vlasy, na sobě bílou transparentní halenku před dvěma zrcadly.
Schwarzkopf
Braňte svou platinovou blond před žlutými a jinými teplými tóny.

Platinová blond: barvení doma nebo u kadeřníka?

Pokud máte přirozeně plavé vlasy, můžete si je odbarvit sami. Doporučujeme ale spíše platinové melíry než odbarvení celých vlasů. A pokud již vlasy máte barvené, je třeba před přechodem na blond odstranit veškeré částice předchozí barvy. V takovém případě bude nejlepší, když to necháte na odbornících. Spolu se při návštěvě salonu také můžete dohodnout, jaký plavý odstín vám bude slušet nejvíce a s jakým se nejlépe vyhnete žlutým a jiným teplým tónům. Možná ale budete muset kadeřnictví navštívit několikrát, než docílíte skutečně platinové blond. Záleží to na původním odstínu vašich vlasů, tmavší vlasy je totiž obvykle potřeba odbarvit několikrát.

Jak pečovat o platinové vlasy?

Co ještě, kromě odvahy, budete potřebovat abyste mohli přejít na platinovou blond? Péči, péči a péči. Při odbarvení se otevřou vlasové kutikuly a odstraní se z nich uložené pigmenty, díky čemuž získají plavou, až téměř bílou barvu. Tento proces ale může být škodlivý a vaše vlasy můžou v jeho důsledku vypadat unavené a suché. I proto je velmi důležité dopřát svým vlasům extra péči. Jednou nebo dvakrát týdně používejte speciální vyživující balzám a po umytí si hýčkejte své konečky speciálním vlasovým olejem. Odbarvené vlasy může také poškodit teplo, fénujte si je proto studeným vzduchem a vždy používejte ochranný sprej.

Komu sluší platinová blond?

Ženám s minimalistickým stylem obvykle sluší platinová blond nejvíce. Říká se tomu skandinávský vzhled a ve Skandinávii prý o stylu něco vědí. Platinové vlasy jsou jako elixír mládí a dodají vám zářivou svěžest. Buďte ale opatrní, kořínky brzy odrostou a vlasy pak vypadají zanedbaně. Pravidelné dobarvování kořínků přibližně jednou za měsíc je proto (bohužel) nezbytné. Náročnější údržba platinové blond je faktor, který byste měli vzít v úvahu před tím, než se objednáte ke kadeřníkovi na odbarvení.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...