Skip to Content

Jaký je rozdíl mezi technikami balayage a ombré?

V současnosti je trendy spousta barvicích technik, dvě z nich jsou ale jasnými favoritkami: balayage a ombré. Obě využívají postupný přechod barvy, jenže jaký je mezi nimi rozdíl? Jakého výsledku s nimi můžeme dosáhnout? To vše Vám v tomto článku vysvětlíme.

Téměř každý měsíc můžeme vyzkoušet nějakou novou barvicí techniku. Je to skvělé. Ještě nikdy nebyly takové možnosti v barvení vlasů jako dnes. Ty nejpopulárnější barvicí techniky mají ale jedno společné: velmi přirozený barevný výsledek. Výrazné pruhy melíru, tvrdé přechody a odhalené konečky, to už je dnes minulostí. Mezi nejoblíbenější barvicí techniky dnes bezpochyby patří balayage a ombré. Už jste o nich určitě slyšeli. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Pojďme si to objasnit, abyste byli dobře připravení na Vaši příští návštěvu kadeřnictví.

Technika balayage

Technika balayage zaručuje neuvěřitelně přirozený barevný výsledek a žádné viditelně odrostlé kořínky.

Název této barvicí techniky pochází z francouzského slova „balayer“ neboli „zametat“. Při balayage totiž vlasy obrazně řečeno zametáte štětcem. Barva se přitom aplikuje od ruky, nemá ostré hranice. Kadeřník se pak rozhodne podle Vašich vlasů, které pramínky nabarví a které ne. To Vám zaručí jedinečný a velmi přirozený barevný výsledek. Intenzita barvy bude v každém pramínku jiná. Technika balayage je vhodná pro blond, zrzavé i hnědé vlasy. Barva se navíc nenanáší ke kořínkům, takže není třeba ji tak často obnovovat. Tato technika je ideální pro ty, kdo mají rádi nekomplikovaný, přirozený styl.

Technika ombré

Technika balayage zaručuje neuvěřitelně přirozený barevný výsledek a žádné viditelně odrostlé kořínky.

Na rozdíl od balayage nepracuje technika ombré s jednotlivými pramínky, ale vlasy se při ní rozdělí na dvě poloviny. Barva se pak postupně zesvětluje od tmavých kořínků až k světlým konečkům. Výsledkem je tedy jemný, rovnoměrný přechod od tmavších až ke světlejším vlasům, které vypadají, jako kdybyste se právě vrátili ze sluncem zalité dovolené. Aby se ale ombré povedlo, je třeba, aby ladilo k Vaší podkladové barvě. Je tedy lepší barvení touto technikou nechat na profesionálech.

Správná péče o vlasy ve stylu ombré nebo balayage

Stejně jako u klasických barev i vlasy barvené technikou balayage nebo ombré vyžadují speciální péči. Používejte proto šampon i balzám ze stejné pečující řady, aby vyživující složky mohly působit dohromady tak, jak by měly. Produkty pro barvené vlasy dodají Vašim vlasům živiny a zajistí, že jejich barva vydrží co nejdéle zářivá. Tip: Před použitím fénu, kulmy nebo žehličky vždy používejte ochranný přípravek proti teplu. Pokud máte po obarvení suché konečky, můžete použít speciální přípravky pro péči o délky a konečky, abyste jim dodali pružnost. Také si můžete v dlaních rozehřát pár kapek vlasového oleje a vmasírovat jej do vlasů. Jednou až dvakrát týdně používejte vlasovou masku, abyste svým vlasům dodali potřebnou péči.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...