Péče o vlasy | Vysušené vlasy

Suché vlasy: Jak na ně?

Příčin suchých vlasů je celá řada. Může to být suchá pokožka hlavy, která neprodukuje dostatečné množství kožního mazu. Někdy je to dáno geneticky. Poměrně často si však za tento problém můžeme sami – přirozenou rovnováhu vlasů možná narušila naše nevhodná vlasová péče a návyky při upravování vlasů. Pokožku hlavy a povrch vlasů může negativně ovlivňovat i barvení vlasů a extrémní styling, v jejichž důsledku se vlasy mohou vysušovat.

Péče o suché vlasy

Ztratí-li vlasy svoji přirozenou rovnováhu, na vině jsou obvykle nesprávná péče a špatné návyky při úpravě vlasů.

Ve většině případů jsou suché vlasy křehké a na dotek připomínají slámu. Takové vlasy se obtížně češou a velmi málo se lesknou. Normální vlasy chrání vrstva kožního mazu. Avšak suché vlasy ji postrádají, a proto je jejich povrch slabý a porézní. namísto toho, aby byl hladký. Díky těmto malým nedokonalostem na povrchu vlasů se vlhkost uvnitř vlasu rychle ztrácí a vlasy se vysušují.

Vhodnými produkty vlasové péče můžete problém suchých vlasů a jejich vysušování vyřešit. Tyto přípravky zejména balzámy obsahují pečující látky, jako je například aloe vera a bambucké máslo, které vyhlazují a regenerují poškozená místa a navrací vlasu hladkost. Navíc, lipidy uvnitř suchých vlasů vážou vodu a zvýšený obsah silikonu usnadňuje jejich česání.

Deset tipů pro péči o suché vlasy

  • Suché vlasy nemyjte každý den! Každodenní mytí šamponem z vlasů odstraňuje ochranné lipidy. Obecně platí, že suché vlasy byste si měli mýt méně často a jen tehdy, když je to nutné.
  • Používejte pouze produkty, které jsou určené speciálně pro váš typ vlasů – Vhodné přípravky obsahují méně vysušujících pěnivých látek a díky vyššímu obsahu silikonu se vlasy po jejich použití snáze češou.
  • Nejméně jednou týdně používejte regenerační masku. Maska poskytne vlasům dodatečnou hydrataci a vlasový povrch uzavře.
  • Vlasy nikdy neupravujte za použití vysokých teplot, aniž byste je předtím proti vysokým teplotám ochránili! Narovnávání vlasů žehličkou a horký vzduch z fénu jsou k vlasům nešetrné a odebírají jim vlhkost. Proto byste vlasy měli nechat uschnout volně na vzduchu. Uvažujete-li o koupi nového fénu, preferujte kvalitní výrobky s regulací teploty. Ochrana vlasů před vysokou teplotou je velmi důležitá!
  • Pravidelné masáže pokožky hlavy zlepšují její prokrvení a stimulují vylučování kožního mazu.
  • Nemyjte si vlasy příliš horkou vodou. Protože horká voda rozrušuje vlasový povrch. Teplotu vody je nejvhodnější nastavit mezi vlažnou a mírně teplou. Na závěr byste měli delší část vlasů opláchnout studenou vodou. Díky tomu budou vlasy více hladké a lesklé.
  • Vlasy nikdy neupravujte pomocí produktů s obsahem alkoholu. Alkohol obsažený v lacích na vlasy, pěnových tužidlech, gelech a dalších produktech vlasy rovněž vysušuje.
  • Nezapomeňte kontrolovat své stylingové nástroje. Hroty na nekvalitně vyrobených hřebenech a kartáčích vlasy poškozují a narušují jejich přirozený hladký povrch.
  • Vlhké vlasy rozčešte nejprve řídkým hřebenem a poté je šetrně pročešte. Mokré a vlhké vlasy jsou na poškození obzvláště náchylné.
  • Pečujte o své vlasy s láskou. Při hrubém zacházení můžete vlasy nadměrně natahovat a tím je dále poškozovat.