Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch, když budou hedvábné a lesklé

Lidé, kteří mají kudrnaté vlasy, by si často přáli mít vlasy rovné, protože se snáze upravují. Přijít o ně by však byla velká škoda. Díky správné péči a správným stylingovým trikům se stanete pány svých divokých vln a křehké kadeřavé vlasy proměníte na poddajné hedvábné lokny.

Kudrnaté vlasy mají tendenci se vysušovat a často je třeba, aby péče na nich byla doslova „vidět“. Na rozdíl od rovných vlasů lokny nepřiléhají těsně k pokožce hlavy, takže mají jen omezený kontakt s pečujícím kožním mazem, který se tvoří právě na pokožce hlavy. Přirozeně zvlněné a kudrnaté vlasy mají také nepravidelnou povrchovou strukturu. V důsledku toho jsou přecitlivělé na škodlivé vlivy. To vše jsou důvody, proč s kudrnatými vlasy zacházet ohleduplně, zejména pokud jsou mokré. Omotejte si kolem hlavy ručník a vlasy jemně stlačujte, abyste z nich po umytí vysáli vodu. Nikdy vlasy ručníkem nevysušujte rychlými pohyby s použitím síly. Lokny nejlépe rozpletete řídkým hřebenem. Kartáčováním se od sebe prameny vlasů oddělí až příliš a vlasy pak působí rozcuchaně a objemně.

Po uschnutí na vzduchu jsou lokny ještě krásnější

Co se týče vlasové péče, kudrnaté vlasy vyžadují bohatou regeneraci. S péčí o kudrnaté vlasy to v podstatě není možné „přehnat“. Šampony a smývatelné přípravky s obsahem přírodních lipidů, jako je bambucké máslo, jojobový olej či makadamový olej, obalí každý jednotlivý vlas třpytivým ochranným filmem. Díky tomu si kudrnaté vlasy zachovají strukturu. Také stylingové produkty, které používáte, by měly být určené pro vlnité či přímo kudrnaté vlasy. Takové stylingové přípravky je náležitě zpevní a zanechají vlny pružné, aniž by vlasy vysušily nebo slepily.

Tipy a triky odborníků pro vaše kudrnaté vlasy

 • Vysoké teploty kudrnaté vlasy ještě více vysuší. Ideálně byste proto měli vlasy nechat uschnout volně na vzduchu, případně je můžete vysušit na nízkou teplotu fénem s difuzérovým nástavcem.
 • Žehličky vaše vlasy velmi namáhají. Používejte je jen zřídka (pokud vůbec) a pouze po ošetření vlasů ochranným přípravkem proti vysokým teplotám.
 • Pružnost dodá vlnám sestříhání vlasů do měkkých vrstev. Nezapomeňte však, že horní vrstva vlasů nesmí být příliš krátká. V opačném případě byste mohli připomínat pudla.
 • Dáváte před velkými loknami přednost měkkým vlnám ve stylu 20. let minulého století? V takovém případě si do vlasů nastříkejte stylingovou vodu pro vytváření loken, učešte je do požadovaného stylu a až do úrovně brady je sepněte skřipci. Poté vlasy vysušte fénem s difuzérovým nástavcem a nechte je vychladnout. Nakonec skřipce sundejte a vlasy velmi opatrně pročešte.
 • Módní neupravené lokny vytvoříte takto: Do suchých vlasů vetřete menší množství pěnového tužidla a silné prameny vlasů spirálovitě natočte na papiloty. Natočené vlasy několik minut zahřívejte fénem, nechte vychladnout a pak papiloty sundejte. Vlasy do požadovaného tvaru natáhněte pomocí prstů. V žádném případě vlasy nekartáčujte.
 • Máte vlasy kadeřavé s velmi pevnými či rozcuchanými vlnami? Měkce splývající vlny vytvoří na vašich vlasech natáčky. Základní pravidlo zní: Čím větší natáčky použijete, tím budou vlny měkčí a velkorysejší.
 • Používáte-li natáčky nebo papiloty, měli byste na ně vlasy natáčet rovnoměrně a stále stejně pevně. Také dbejte na to, abyste na koncích jednotlivých pramenů nevytvořili ostré sklady.
Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...
 • Protein

  Vlasový šampon

  Protein
  ...

  Přirozený lesk zdravých vlasů se někdy během jejich upravování a stylingu vytratí. Ztracený lesk můžete získat zpět díky kondicionérům s obsahem proteinů.

  ...