Skip to Content

Jak najít ten správný šampon

Chcete mít zdravé vlasy se zářivým leskem? Dříve než začnete své pátrání mezi maskami, kúrami a dalšími produkty, zaměřte se na důležitý první krok se správným šamponem. Tyto produkty vlasové péče dokážou mnohem více, než byste čekali…

Regenerují s pomocí neviditelných nástrojů, chrání vaše vlasy před škodlivými UV paprsky a promění zplihlou kštici v krásnou hřívu plnou objemu. Dá se skutečně říct, že šampony opravdu pro nás toto všechno dělají. Různé šampony mají různé vlastnosti. Abychom vám pomohli vybrat ten správný šampon pro vaše vlasy, představujeme ty nejdůležitější kategorie a odhalíme, co pro vás mohou udělat a jak pracují:

Regenerační šampon

Křehké, matné vlasy a roztřepené konečky jsou způsobené hrubou strukturou vlasu. U vlnitých nebo kudrnatých vlasů to může být přirozený stav. Vlasy mohou být poškozené teplem, stresem barvením a mnoha dalšími důvody. Vyživující a regenerující produkty zacelují povrch vlasu, vyplňují menší a větší praskliny v keratinové vrstvě a uzavírají konečky, takže se roztřepené konce nemohou rozšiřovat. Rostlinné oleje obecně jsou v tomto případě velmi účinné. Makadamiový olej například regeneruje a vyživuje kutikulu vlasu lipidy (tuky). Arganový a slunečnicový olej obsahují ceněné nenasycené mastné kyseliny podobné tělu vlastním lipidům z mazových žláz. Mandlový olej je skvělý pro intenzívní péči o vlasy aniž by je zatěžoval. Syntetická alternativa: Silikony obalí vlas jako ochranný film, uhladí kutikulu a zacelí roztřepené konečky. Moderní silikonové šampony umí toto vše bez zatěžování vlasů.

Šampon pro barvené vlasy

Po barvení vlasy potřebují nejen extra dávku péče, ale také neviditelný štít, který obalí nové pigmenty a uchová jejich zářivost.  To je důvod, proč šampony pro barvené vlasy obsahují mimo jiné antioxidanty, bránící vlasy před UV paprsky, aby oddálili blednutí barvy jak je to jen možné. Letní tip: používejte také vlasovou péči v podobě spreje s ochranou proti slunci.

Šampon pro objem

Řídké vlasy bez objemu nejsou žádným důvodem, abyste si z toho rvaly vlasy. Bohudík existují šampony s objemovým efektem. Stejně jako jiné šampony obsahují hlavně vodu, výživné ingredience, parfemaci a detergenty (tensidy). Rozdíl: U posledně jmenované složky jsou objemové vlastnosti posíleny. Tento typ šamponu nejen čistí ale také oddělí vlasy od sebe, takže pak vlasy vypadají plnější.

Šampon pro mastné vlasy

Vaše vlasy u vlasové linie vypadají jen několik hodin po umytí zase zplihle? To bývá často následkem nadměrného maštění. Šampony pro mastné vlasy odstraňují nadbytečný maz. Obsahují vyšší koncentraci detergentů, ale žádné lipidy nahrazující látky jako jsou oleje nebo silikony. Namísto toho uklidní pokožku a regulují produkci mazu. Rada: Naneste si malé množství šamponu do dlaní, jemně vmasírujte do pokožky a nechte pracovat po dobu několika minut, aby všechny látky mohly uplatnit svůj um. Pozor: Šampony pro mastné vlasy nepoužívejte častěji než dvakrát týdně, na ostatní dny si vyberte extra jemný produkt. Jinak bude vaše pokožka nadměrně vysušená. Mezitím můžete použít perfektní suchý šampon.

Hloubkově čistící šampon

Detoxikační kúry pro vlasy také existují. Speciální hloubkově čistící šampony osvobodí vaši hřívu od všeho znečištění a částic, které vlasy zatěžují. Ať je to jen obyčejná špína nebo zbytky vlasových produktů péče nebo stylingu. Hloubkově čistící šampony neobsahují žádné speciální složky a přirozeně čistí vaše vlasy, například s pomocí mentolu, máty, citronu, zázvoru nebo extraktu z mořského kolagenu. Rada: Po hloubkovém mytí určitě použijte hutný kondicionér.

Šampon proti lupům

Zdravá pokožka je klíčem ke zdravým vlasům. Aby se lupy staly minulostí, je ideální vybrat velmi jemný šampon se zklidňujícími látkami jako je aloe vera nebo alantoin. Velmi efektivní produkty jako jsou šampony proti lupům, obsahují také aktivní ingredienci pyrithion zinku, který se používá k léčení lupenky a ekzému. Rada: Šampony proti lupům mohou vaše vlasy vysušovat. Délky a konečky proto potřebují balzám nebo vyživující kúru, aby byly po umytí v pohodě.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Protein

  Vlasový šampon

  Protein
  ...

  Přirozený lesk zdravých vlasů se někdy během jejich upravování a stylingu vytratí. Ztracený lesk můžete získat zpět díky kondicionérům s obsahem proteinů.

  ...