Péče o vlasy | Krásné vlasy

Jak mít zdravé vlasy

Každý by chtěl mít husté zdravě vypadající vlasy na pohled se zářivým hlubokým leskem. Ukážeme vám, jak toho docílit. Jedním z tipů, který pro vás máme, je použití suchého šamponu namísto každodenního mytí vlasů.

Je mnoho faktorů, které určují, zda si můžete splnit svůj sen o hustých zdravých vlasech. Jak můžete svým vlasům dodat objem? Jak je můžete posílit? Existuje způsob jak zvýraznit barvu vlasů a dodat jim bohatý přirozený lesk? Toho všeho můžete docílit s pomocí správných přípravků vlasové péče, se kterými se budete pravidelně starat o své vlasy a pokožku hlavy.

Masáž pokožky hlavy pro zdravé vlasy

Zdravé vlasy vyrůstají z vlasových kořínků. Na ty byste se měli soustředit. Jemná masáž pokožky stimuluje růst vlasů. „Jemná“ je klíčové slovo. Příliš silné masírování může vést k produkci mazu a příliš mastné pokožce.

Správná péče pro zdravé vlasy


Je důležité vybrat takové přípravky vlasové péče, které jsou pro vaše vlasy nejvhodnější a mohou vašemu typu vlasů dodat potřebné látky. Měli byste mít na paměti, že vaše vlasy se mohou měnit s časem, podle různých okolností a také v závislosti na typu účesu. Tyto změny by měly volbu přípravků vlasové péče ovlivnit. Pokud si nejste jisti volbou správné péče pro vaše vlasy, poraďte se se svým kadeřníkem a požádejte o analýzu pokožky a vlasů.

Buďte ke svým vlasům něžná


Jemným zacházením půjdete zdravým vlasům naproti. Nepoškozujte vnější vrstvu kutikuly svých vlasů. To znamená jemné vysoušení vlasů po umytí namísto silného tření a používání kartáčů s jemnými klouzavými přírodními nebo namíchanými štětinami. Vlasové doplňky by neměly být vyrobené z kovu a mít ostré rohy.

Účinné vlasové kúry


Pravidelně své vlasy ošetřujte pečujícími kúrami. Tato dodatečná péče dodá poškozeným vlasům životně důležité látky, jako jsou rostlinné oleje, vlhkost nebo proteiny. Používáním pečující kúry se snižuje výskyt roztřepených konečků a vlasům se navrací jejich přirozený lesk a ohebnost.

Styling a ochrana pro zdravé vlasy


Krémy s UV ochrannou chrání pokožku před spálením. Také vlasy by měly být chráněny před příliš silným sluncem a horkem. Kdykoliv budete trávit svůj volný čas na slunci, vezměte si svůj klobouk. Před použitím stylingových nástrojů jako je kulma nebo žehlička vždy své vlasy chraňte speciálním přípravkem na ochranu před teplem.

Zdravé vlasy se zářivými barvami


Zdravé vlasy jsou zářivě lesklé, což zdůrazní i krásu vaší přirozené barvy vlasů. Pokud chcete, můžete svou přirozenou barvu vlasů zvýraznit.