Skip to Content

Objem v horní a zadní části hlavy zvládne každý!

Setkáváte se s tím znovu a znovu. Zepředu vypadají vlasy skvěle, ale vzadu je účes plochý. Tento nedostatek v zadní části hlavy se však stane minulostí, jestliže k vytvoření úžasného objemu „nahoře a vzadu“ vyzkoušíte následující tipy.

Zadní strana vaší hlavy má dokonalý tvar a vaše vlasy jsou dokonale objemné a zdravé. Je-li tomu tak, již dále nečtěte. Je ale možné, že se vaše vlasy na temeni hlavy rozdělují a odhalují více pokožky, než mají. Pokud se poznáváte, čtěte dále. Několik stylingových triků a správné produkty udrží vlasy na svém místě a pokožku hlavy bezpečně skryjí.

Osvojte si techniku dokonalého tupírování

Slehlé vlasy potřebují trochu pomoci, aby se napřímily a vytvořily krásný účes. Rychlou pomoc přináší tupírovací hřeben. Tupírování je ještě šetrnější, když použijete speciální tupírovací kartáč s přírodními štětinami. Nikdy však nezapomeňte: S tupírováním horní vrstvy vlasů to nepřehánějte!. Na hlavě by vám vznikl jen neupravený chomáč „cukrové vaty“. Výsledek bude mnohem lepší, když prameny krycích vlasů nadzvednete a mírně natupírujete jen vlasy pod nimi. Pak je lehce přestříkněte lakem a krycí vlasy sčešte zpět. Finální účes opět zafixujte lakem a hotovo!

Dejte vlasům správný směr

Zadní část hlavy bude během okamžiku vypadat skvěle, jestliže vlasy upravíte s pomocí kulatého kartáče nebo velkých natáček se suchým zipem tak, že jednotlivé prameny šetrně zpevníte. Pro důkladnější zpevnění naneste ke kořínkům dvou nebo tří pramenů vlasů v horní části hlavy malé množství pěnového tužidla nebo lotion pro fénování vlasů a natočte je na kulatý kartáč nebo na natáčky. Vezměte fén a natočené prameny několik minut zahřívejte proudem teplého vzduchu. Pak je nechte pět minut chladnout a nakonec kartáč či natáčky opatrně sejměte. Než vlasy šetrně překartáčujete, nechte je ještě znovu krátkou chvíli chladnout.. Potřebujete-li větší zpevnění, vlasy lehce přestříkněte u kořínků.

Melír ve vlasech dělá dojem

Požádejte svého kadeřníka, aby vám na vlasech v horní a zadní části hlavy vytvořil jemný melír. Se šikovnou kamarádkou to zvládnete i doma. Povrch zesvětlených pramínků je drsnější, takže vlasy nemají takovou tendenci plihnout. I takto vytvoříte dojem hustých vlasů s objemem.

I méně může být více aneb Pracujte s tím, co máte

Není snadné vytvořit dojem dokonalého tvaru a dostatečného objemu, když máte vlasy řídké nebo jemné. Dodat větší objem jim však mohou příčesky například zapletení prodlužovacích pramínků. Při této metodě se k stávajícím vlasům připevní pramínky pravých vlasů. Můžete také vyzkoušet připínací pramínky. V takovém případě se pramínky pravých či umělých vlasů připevňují pod krycí vrstvu vlasů v horní a zadní části hlavy pomocí sponek. Takto vytvoříte ideální tvar hlavy, zejména pro účesy s ohonem. Při pohledu z profilu dodají příčesky dokonalý tvar také mikádům sahajícím k bradě.

Sestřihy a proporce

Objem v horní a zadní části hlavy je obtížné vytvořit v případě, pokud jsou vlasy již velmi dlouhé a tedy i těžké. Váš kadeřník však jistě zná spoustu triků, s jejichž pomocí lze vytvořit dojem většího objemu i na vlasech sahajících k ramenům.

Nejlepším způsobem, jak vytvořit krásný objem vlasů v horní a zadní části hlavy, je stupňovitý nebo odstupňovaný sestřih. Je jasné, že kratší a lehčí vlasy budou objemnější. Dojem většího objemu vytvoří rovněž kratší podpůrné vlasy. Špičkoví vlasoví stylisté / kadeřníci umí vytvořit tuto podpůrnou vrstvu pod krycí vrstvou vlasů s pomocí speciálních nůžek. Nutno však dodat, že tato technika nemá kýžený efekt, pokud se použije u řídkých vlasů. U kratších mikád hrají klíčovou roli také proporce účesu. Úzká uhlazená část vlasů okolo vlasového porostu na krku dá vyniknout elegantní objemnější horní vrstvě vlasů.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...
 • Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo

  Mikádo

  Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo
  ...