Skip to Content

První pomoc pro jemné vlasy

Toužíte po husté a silné hřívě vlasů?  Hlavu vzhůru! Můžete udělat ohromný dojem dokonce i s jemnými vlasy. Střih, péče nebo styling – s našimi triky se brzy stanete mistrem každé finesy, jak dodat jemným vlasům mocný objem. Například vám odhalíme postup, jak jemné vlasy posílit nebo s pomocí stylingu vizuálně podpořit falešný objem.

Jemné vlasy působí, že jich je málo, ale ve skutečnosti je jich často mnohem více. Jen proto, že všechny mají malý obvod, vypadají vlasy celkově méně bohaté a objemné. Normální průměr vlasu je 0,05 až 0,07 milimetru, zatímco jemné vlasy neměří více než 0,04 milimetru. To pak ve velkém dělá celý rozdíl. Mimochodem, síla našich vlasů je předurčena při narození a matka příroda je ta, která o tom rozhoduje. Když už musíme žít s tím, čím jsme byli obdařeni, můžeme z toho, co vypadá tak nenápadně, dostat to nejlepší s pomocí správných tipů a triků.

Síla! Znáte veškerou sílu jemných vlasů?

Jemné vlasy...

…schnou rychleji

... jsou od přírody poddajnější

... jsou snadnější na údržbu, než si možná myslíte

... jsou lehké a proto se pohodlně nosí

... jsou ideální pro krátké střihy (žádné “helmové” efekty)

... před stylingem nepotřebují žádné speciální zkrocení (například pro zapletené účesy)

To zní dobře, že? A abychom vás ještě víc podpořili, když teď máte dobrý pocit, není to ani tak složité. Zde jsou naše působivé triky pro posílení vlasů:

První pomoc pro jemné vlasy: Střih

Tupý střih, v současnosti vedoucí trend, byl vytvořen pro jemné vlasové struktury. Vlasy jsou střiženy rovně a tupě v jedné délce. Díky tomu jemně se zužující vlasy vypadají hustější a celkově plnější. Pokud jde o délku, vyberte si zlatou střední cestu. Středně dlouhé střihy jsou nyní nejen super moderní záležitostí, ale hlavně díky své nízké váze tak rychle neplihnou.

Také můžete mít něco, co vykonává službu podpůrných vrstev dodávajících další objem. Jednotlivé sekce, které leží pod vrchní sekcí vlasů, jsou zastřižené speciální stříhací technikou. Pak tyto krátké vlasy podporují vaši hřívu a pomáhají tomu, aby vypadala celkově bohatší.

A když už jste u kadeřníka, proč nezkusit novou barvu vlasů? Speciální barvící techniky se mohou používat k vizuálnímu vykouzlení dodatečné plnosti. Například u metody balayage se volnou rukou štětcem do vlasů malují světlé a tmavé barevné akcenty. Selektivní nanášení těchto kontrastů simuluje hloubku, díky které vlasy vypadají plnější.

Ale pokud chcete své vlasy ponořit do zcela nového odstínu, barvení přelivem je dobrou volbou. Jelikož jsou nové pigmenty uložené vně vlasového vlákna, vaše vlasy získají díky barevnému obalu na síle.

První pomoc pro jemné vlasy: Péče

Čím více tím lépe? Špatně: Tenčí vlasy nepotřebují více, ale jen správné množství péče, která je posílí. Název hry je citlivost: aby vlasy zůstaly lehké a nebyly zplihlé a skleslé, vybírejte si čistící a pečující produkty, které se snadno rozpouštějí ve vodě a proto se snadno vymývají. Existují také speciální pečující řady produktů vyrobené na míru jemným vlasům, protože je posilují a zároveň jim dodávají objem. Polymery, které obsahují, například obalí každý jednotlivý vlas a jsou proto schopné vlasy celkově uměle zahustit. Šampony s kolagenovým komplexem jsou také dobrou volbou. Vyplní vaši hřívu od vlasové linie tak, že získá plnost.

První pomoc pro jemné vlasy: Styling

Udělejte si z pěny na vlasy svého nejlepšího přítele. Tato jemná stylingová pomůcka pro vlasy dosahuje výjimečných výsledků bez jejich zatěžování. Díky ní jsou vlasy plnější, lépe drží a získají více objemu. Účes pak také déle vydrží. Vpracujte trochu pěny do ručníkem vysušených vlasů a pak je vyfoukejte přes kulatý kartáč. Pro ještě rychlejší výsledky vlasy na vrchu hlavy natupírujte (s pomocí hřebene proti směru růstu vlasů), abyste získali objem – výborný základ pro drdol nebo culík. Nebo jednoduše použijte objemový pudr na vlasovou linii a uvidíte push-up efekt okamžitě!

Používejte svůj vysoušeč jako každodenní podporu svého objemu: namísto foukání s hlavou k zemi nakloňte svou hlavu na stranu a foukejte teplý vzduch proti vlasové linii. Tak přidáte vlasům na plnosti, která také déle vydrží. Měňte čas od času umístění své pěšinky, abyste svým vlasům dodali různorodost. Posílíte tak také vlasové kořínky, které mají tendenci po nějaké době ležet naplocho. Pak už nic nebude stát v cestě působivému účesu!

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek

  Ochrana

  Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek
  ...

  Co je keratin a jakou roli sehrává v péči o vlasy? Prozradíme vám, jak díky němu získáte silnější a zdravější prameny!

  ...
 • Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy

  Krásné vlasy

  Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy
  ...

  Speciální produkty vlasové péče pro vlnité vlasy promění Vaše kudrny v nádhernou a stylovou ozdobu.

  ...
 • Efektivní péče o vlasy

  Krásné vlasy

  Efektivní péče o vlasy
  ...
 • Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy

  Krásné vlasy

  Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy
  ...
 • Silikon v produktech vlasové péče

  Krásné vlasy

  Silikon v produktech vlasové péče
  ...

  Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla.

  ...
 • Péče o dlouhé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o dlouhé vlasy
  ...

  Vlasy sahající k ramenům rostly nejméně tři roky a za tu dobu vydržely 300 mytí šamponem. Správná péče je proto zásadní. Pro vaše dlouhé vlasy máme devět skvělých tipů.

  ...
 • Vlasová maska: intenzívní pečující program

  Krásné vlasy

  Vlasová maska: intenzívní pečující program
  ...
 • BB krém na vlasy

  Krásné vlasy

  BB krém na vlasy
  ...
 • Jak mít zdravé vlasy

  Krásné vlasy

  Jak mít zdravé vlasy
  ...

  Ukážeme vám, jak mít zdravější vlasy. Pomáhá například používat suchý šampon místo každodenního mytí vlasů.

  ...
 • Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra

  Krásné vlasy

  Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra
  ...