Žena s plavými vlasy po ramena.
Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Pečujte o své vlasy! Co si vlasy zaslouží po skončení léta?

Horko, slunce, bazén – léto je prostě skvělé. Může ale být náročné pro Vaše vlasy. Zde se dozvíte, jak si své vlasy po skončení léta hýčkat a jak jim dodat tu správnou péči.

Milujeme léto! Pro naše vlasy ale zase tak skvělé není. Mnoho faktorů, jako například UV záření nebo slaná či chlorovaná voda, Vám může vlasy rychle poničit. Na konci letní sezóny tedy mohou být suché a lámavé. Tomu nejlépe předejdeme dostatečnou ochranou během léta. Říkáte, že už je pozdě? Nevadí! Podzim je totiž ideálním obdobím, kdy můžete své vlasy opět rozzářit a připravit je na nástrahy zimy. Řiďte se těmito jednoduchými tipy a dopřejte svým vlasům účinnou péči.

Péče o vlasy po skončení léta

Žena s dlouhými hnědými vlasy

Podzim je nejlepším obdobím na regeneraci unavených vlasů.

 1. Kutikuly potřebují Vaši péči
  Kutikula, vnější vrstva vlasového vlákna, se skládá z překrývajících se buněk. Jejím úkolem je chránit vlas před vnějšími stresovými faktory, například před světlem a kosmetickými přípravky, jako je barva. Tato vrstva se ale v létě může poničit a Vaše vlasy pak budou působit roztřepeně, suše a mdle.

  Abyste kutikulu znovu posílili, je důležité dodat vlasu důkladnou hydrataci. Pravidelně tedy používejte hydratující masku. Že na ní nemáte čas? Vyzkoušejte bezoplachové přípravky. Je ale důležité vlasy pečujícími produkty nepřetěžovat. Tip: Používejte produkty ze stejné pečující série, pak bude přetížení méně pravděpodobné. Tyto přípravky jsou totiž vyrobené tak, aby se spolu daly kombinovat.

 2. Dodejte svým vlasům lesk
  Potřebujete obnovit lesk svých vlasů? Vyzkoušejte přeliv neboli dočasnou barvu. Na rozdíl od permanentních barev se přeliv po čase vymyje. Mnoho přelivů navíc obsahuje vyživující přísady, například speciální oleje, které vlas obalí a znovu rozzáří. Tip: Používejte pečující produkty, které jsou určené pro ochranu barvených vlasů. Ty totiž váš zářivý přeliv ve vlasech udrží, co nejdéle to půjde.

 3. Upravené konečky
  Konec léta je také ideální čas na návštěvu kadeřnictví. Že si chcete nechat narůst dlouhé vlasy? Nebojte se, vlasy se nemusí stříhat moc. Pokud ale své suché, poničené konečky odstřihnete, Vaše vlasy budou působit celkově svěžejším a zdravějším dojmem. Tip: Dvakrát až třikrát týdně do konečků vmasírujte vyživující přípravek. Budou pak krásně hladké.

Přichází zima! Jak připravit své vlasy na mráz?

null

S blížící se zimou je třeba začít chránit své vlasy před mrazem.

 1. Chraňte své vlasy před vysycháním
  Vnější zátěž na vlasy, kterou s sebou přináší léto, je pryč, ale zima vlasům také zrovna neprospívá. Topení, studený vítr nebo dlouhé fénování může vlasy vysušovat a třepit jejich konečky. Dopřejte svým vlasům důkladnou hydrataci a používejte dvakrát týdně regenerační vlasovou masku. Kromě toho můžete používat také regenerační šampon a balzám. Tip: Když si fénujete vlasy, miřte pouze na konečky. Nebo používejte difuzér, díky kterému budete moct lépe ovládat teplotu.

 2. Zamyslete se nad svou stravou
  Vaše strava ovlivňuje zdraví Vašich vlasů. Jezte tedy hodně vitamínů, je to důležité pro jejich zdravý růst. Potraviny, jako například losos, makrela, hřiby nebo avokádo jsou ideální. Všechny totiž obsahují vitamín D. Navíc tím zvýšíte odolnost svého těla proti běžným podzimním rýmám, chřipkám a angínám.

 3. Nedejte lupům žádnou šanci
  V zimě je běžné, že je pokožka sušší a loupe se. To se děje z mnoha důvodů, například kvůli změnám teplot mezi vytopenými budovami a mrazivými ulicemi. Dobrá zpráva ale je, že lupům nyní můžete předejít. Pečujte o svou pokožku hlavy a pravidelně používejte vlasové tonikum. Pokud jste náchylní k lupům, můžete také používat speciální šampony, které hydratují nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Tip: Při fénování nepoužívejte nejvyšší nastavitelnou teplotu. Raději fén nastavte jen na mírné ohřívání. To také pomůže snížit zátěž na Vaši pokožku.
Objevte: