Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Roztřepené konečky: Jak třepení vlasů zabránit

Pokud nemáte vlasy ostříhané nakrátko, pravděpodobně velmi dobře znáte problém nepoddajných, vlnitých a suchých vlasů. Naše tipy vám pomohou se tohoto problému zbavit.

Jak zabránit vzniku roztřepených konečků

Lesklé a zdravě vypadající vlasy bez roztřepených konečků – Jen správná péče je účinná!

Třepení konečků může způsobovat několik faktorů: suché vlasy, agresivní šampony, fénování při vysokých teplotách nebo příliš velké namáhání vlasů následkem barvení nebo chemického ošetřování. Konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé. Vlasy s roztřepenými konečky působí mdle a vypadají staře. Dlouhé vlasy sahající k ramenům také staré jsou. Do této délky dorůstají až tři roky.

Problém roztřepených konečků vyřeší kompletní péče

Šampony pro namáhané vlasy, balzámy, bezoplachová péče a smývatelné regenerační přípravky dodávají vlasům intenzivní péči. Díky tomu zůstanou konečky vlasů v dobré kondici alespoň do dalšího mytí šamponem.
Speciální šampon pro vlasy s roztřepenými konečky vám pomůže pouze v případě, že jsou roztřepené konečky jediným vaší problémem. Šampon smíchejte se stejným množstvím vody a naneste jej pouze je kořínkům suchých vlasů. S použitím malého množství vody nanesený šampon trochu napěňte a poté opláchněte. Při oplachování šampon dostatečně umyje i konce vlasů.

Obalení roztřepených konečků ochranným filmem

Speciální regenerační přípravky pro roztřepené konečky obsahují silikonový olej, který roztřepené konečky obalí průhledným filmem a vlasy regeneruje. Díky tomu vypadají vlasy zdravěji a méně střapatě. Mějte však na paměti, že speciální regenerační přípravky na roztřepené konečky byste neměli používat po každém mytí šamponem, protože silikonový film vydrží na vlasech i několik umytí a dodatečnou péčí byste mohli vlasy jen zatížit. Malé množství regeneračního přípravku na roztřepené konečky (1 – 2 kapky) můžete aplikovat přímo do suchých vlasů.

Zastřihnutí roztřepených konečků

Nejprve dobrá zpráva: Díky kvalitním produktům na trhu trpí roztřepenými konečky vlasů stále méně a méně lidí. Pokud se však s roztřepenými konečky přesto potýkáte, navštivte kadeřníka, který vám pomůže problém vyřešit. Jednou z technik, kterou vám může aplikovat, je překrytí roztřepených konečků horní vrstvou vlasů. Další možností je sestříhnutí konečků o 1 cm. Vlasy rostou o 1 – 1,5 cm za měsíc. Proto pokud budete chodit na sestříhávání konečků každých 8 – 10 týdnů, tak vlasy vám budou neustále růst. Výhodou pravidelného zastřihování konečků je, že vaše vlasy budou plnější a zdravě vypadající.

Nástroje, které s roztřepenými konečky zatočí

Potýkáte-li se s roztřepenými konečky pravidelně, rozhodně potřebujete kvalitní nástroje. Nepoužívejte levné hřebeny s tvrdými hroty a kartáče s kovovými štětinami. Namísto nich používejte kartáče s přírodními (kančími) štětinami a hřebeny vyrobené z pravé rohoviny nebo dřeva. Fungují velmi dobře. Vyhýbejte se také tupírovacím hřebenům a kartáčům, které jsou k vlasům obzvláště nešetrné.

Další tipy na roztřepené konečky