Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Moderní vlasová péče vrátí poškozeným vlasům lesk

Suché, matně působící vlasy s roztřepenými konečky zoufale volají po lepší nebo jiné péči. Ale není třeba panikařit. Naše pečující a stylingové tipy navrátí Vašim vlasům jejich původní přirozenou krásu během vteřiny.

Vlivy životního prostředí jako jsou horko, slunce a vítr mohou vlasy poškodit. Jakmile se u vlasu poškodí vrstva kutikuly, vlas ztrácí svoji přirozenou vlhkost a zůstává suchý a křehký.

Pomoc pro poškozené vlasy

Některé typy účesů jako jsou kadeře, copánky nebo uhlazené vlasy nevyžadují nutně vyfoukání nebo další tepelnou úpravu stylingovými nástroji.

Speciální produkty vlasové péče pomohou Vašim vlasům se rychle vzpamatovat z nepříznivých vlivů. Výběr šamponu je obzvlášť důležitý. Šampony pro poškozené vlasy obsahují ingredience, které vlasy obnovují a regenerují. Takovými regeneračními složkami jsou například oleje, keratin a panthenol.

Nezapomínejte po umytí používat kondicionér pro poškozené vlasy. Takové kondicionéry uzavřou vlas po použití šamponu a ochrání jej před dalším poškozováním.

K získání hedvábného lesku můžete každý den nanést na suché nebo vlhké vlasy malé množství vlasového oleje.

Nepoužívejte nějakou dobu gumičky s kovovými prvky, protože mohou způsobit vlasů další poškození.

Měňte každý den svůj účes. Tak si mohou vlasy odpočinout, aniž by byly poškozovány stále na stejném místě.

Účesy pro poškozené vlasy

Poškozené vlasy obvykle postrádají vlhkost, lesk, pohyb a objem. Za těchto podmínek jsou drdoly dobrou volbou, při které si vlasy odpočinou. Tady najdete popsané dva účesy, které se obzvlášť hodí v době, kdy vlasy procházejí změnou od poškozených ke zdravě vypadajícím.

Drdol

Poškozené vlasy

Modelka Jessica Gomes a herečka Hayden Panettiere nosí vysoko vyčesaný drdol s dostatečným objemem na temeni hlavy

Nejdříve si vlasy umyjte šamponem pro poškozené vlasy. Po zapracování pečujícího kondicionéru do vlasů ještě vlhké vlasy zatočte do drdolu, který můžete upevnit kdekoliv vzadu na hlavě. Pečující látky tak mohou zkrášlovat Vaše vlasy i během vašich denních aktivit.

Tip: Vlasy při zatočení příliš neutahujte. Uvolněnější drdoly jsou dnes zvlášť populární a vyhnete se tak zbytečnému napětí ve vlasech a pokožce hlavy. Na již učesaný drdol aplikujte dodatečnou porci pečujícího spreje. Po rozčesání drdolu si jistě všimnete krásného lesku ve vlasech.

Zapletené účesy

Poškozené vlasy

Herečky Berenice Bejo a Laura Osswald si své dlouhé vlasy zapletly do copu. Takový účes poskytne Vašim vlasům potřebný odpočinek

Zapletení vlasů má hned dvě výhody. Takový účes nevyžaduje použití žádných zatěžujících stylingových nástrojů a většina Vašich vlasů není vystavena vlivům životního prostředí, jako jsou slunce, horko a vítr. Pokud vlasy zapletete ještě vlhké, vytvoříte si tak přirozené vlny bez použití stylingových nástrojů.

Tip: Vlasy umyjte šamponem pro poškozené vlasy. Pak ještě vlhké vlasy volně zapleťte do copu podle přání. Možná se Vám líbí částečně rozpletený stylový cop. Nakonec použijte pečující sprej na celý cop a zvlášť na konečky vlasů

 

Video: Jak z poškozených vlasů vykouzlit hlavu plnou zářivého hedvábí