Péče o vlasy | Krásné vlasy

Dodejte svým vlasům krásu a lesk: Tipy a rady, jak na to

Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Ukážeme vám, kudy vede cesta k lesklým vlasům. Také vám prozradíme, co vlasům jejich krásný lesk bere.

Fantastický lesk

Správná vlasová péče znovu dodá fantastický lesk i matným vlasům bez života.

O lesklých a hedvábných vlasech sní většina žen. Většinou však bohužel zůstane pouze u snu a ve skutečnosti donekonečna zápasí s vlasy, které zrovna „nemají svůj den“. Poměrně často jsou vlasy matné, připomínají provázky a jsou nepoddajné. Není divu. Vlasy jsou dnes a denně vystavovány velkému namáhání při mytí horkou vodou, během náročného vysoušení i při stylingu. Je tedy nutné přesně vědět, jak vlasům lesk vrátit.

Jen málokdo si uvědomuje, že velké množství balzámu vlasy zatíží a zmenší jejich objem. Příliš mnoho péče způsobí, že vlasy zplihnou a budou vypadat zanedbaně. Méně balzámu a jiných přípravků zapůsobí mnohem lépe. K tomu, aby vlasy zůstaly lesklé, není zapotřebí více než množství o velikosti lískového oříšku či vlašského ořechu. Vlasy byste si vždy měli mýt příjemně teplou vodou. Mytí horkou vodou je k vlasům nešetrné a způsobí, že budou vypadat matně. Mokré vlasy se po mytí šamponem velmi snadno poškodí. Vhodnější je ručník k vlasům pouze přikládat a v žádném případě vlasy nevysušovat silou. Po takovém ošetření by byl povrch vlasů drsný.

Česání vlhkých vlasů příliš velkou silou. To je další zlozvyk, kterého by bylo nejlépe se zbavit. Pokud se provádí násilně, mohou se některé vlasy dokonce polámat. Lepší je vlasy ve sprše zlehka pročesat řídkým hřebenem. Pomocí fénu na vlasy a velkého kulatého kartáče můžete vlasy po umytí šamponem uhladit a dodat jim tak více lesku. Obzvláště šetrné a tudíž nejlepší je projíždět vlasy od pokožky hlavy až ke konečkům kartáčem s přírodními štětinami, který je připojitelný k fénu.

Většímu lesku také přispívá konzumace vhodné stravy, kam patří například obilí, maso, broskve, špenát, mrkev a papriky. Tyto potraviny obsahují velké množství vitaminu C, E a A, které vaše vlasy posílí a ochrání.

Každodenní namáhání vlasů mohou kompenzovat speciální balzámy pro lesk vlasů. Konkrétní produkty vlasové péče by nejen měly odpovídat typu, stavu a barvě vašich vlasů, ale měly by se k sobě také hodit a vzájemně se doplňovat. Správně sestavená řada přípravků zajistí tu nejlepší péči pro udržení vlasů v bezvadném stavu. Vlasy se potom budou krásně lesknout. Přání zákazníků mít zdravě vypadající vlasy ve stále větší míře naplňují šampony, smývatelná a bezoplachová péče a stylingové produkty.

Objevte: Krásné vlasy