Příčiny padání vlasů

Nacházíme je v kartáči, na polštáři nebo na oblečení: vlasy přicházejí a odcházejí, ztráta několika vlasů denně je naprosto normální. Ale pokud vypadávají celé chomáče vlasů nebo vaše vlasy postupně řídnou, je čas odhalit příčinu vypadávání vlasů. Můžeme vám pomoci.

Když vlasy padají, není žádný důvod ztrácet hlavu. Naše hříva je tvořena v průměru přibližně 100 000 vlasy, které se nacházejí v různém stadiu vývoje. V jedné z takových fází vypadne asi 15 procent vlasů, které jsou nahrazeny nově rostoucími. Každý vlas má svůj limitovaný životní cyklus, který trvá dva až šest měsíců. Proto je u vlasů zcela přirozené, že nakonec vypadnou.

O vypadávání vlasů se mluví pouze v případě, že padají více než je normální. To znamená, že vypadne víc než 100 vlasů denně nebo naše hříva znatelně řídne. Najít ten pravý důvod je důležité, abychom našli správnou péči. Důvod lze najít i několik týdnů předtím, než se padání vlasů objeví.

Obecně se rozlišují tři typy vypadávání vlasů, které mají různé příčiny:

Genetické vypadávání vlasů je nejčastější a nejvíce se týká mužů. Zde je růstová fáze vlasů kratší, vlas rychleji vypadne a časem jsou vlasy řidší. Začíná to u koutů a ustupující vlasové linie a později začínají vypadávat i vlasy vzadu na hlavě. Tato forma vypadávání vlasů postihuje často ženy v menopauze. I když ty většinou ztrácejí vlasy v horní části hlavy.

Nadměrné vypadávání vlasů vypadá tak, že vlasy řídnou po celé hlavě a pokožka se stává viditelnější, ale nejsou tam žádná lysá místa. Existují různé příčiny takové formy padání vlasů, ale často se vypadávání dá zabránit správnou péčí. Následující galerie je ukázkou příčin, které vedou ke ztrátě vlasů:

V případě známém jako ohraničená plešatost (alopecia areata), se relativně rychle vytvoří kulaté lysiny. Tato forma padání vlasů se týká obvykle dětí a mladých dospělých, ale může se objevit i mnohem později. I když se příčinu zatím nepodařilo zcela objasnit, odborníci jsou přesvědčeni, že na vině je nemístná obranná reakce organismu zaměřená proti vlastním vlasům.

Zda někdo skutečně trpí ztrátou vlasů, nejlépe určí lékař, který vezme v úvahu délku a závažnost vypadávání vlasů spolu s dalšími možnými projevy. To je také cesta, jak najít tu nejlepší možnou metodu k uzdravení.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...