Skip to Content

Příčiny padání vlasů

Nacházíme je v kartáči, na polštáři nebo na oblečení: vlasy přicházejí a odcházejí, ztráta několika vlasů denně je naprosto normální. Ale pokud vypadávají celé chomáče vlasů nebo vaše vlasy postupně řídnou, je čas odhalit příčinu vypadávání vlasů. Můžeme vám pomoci.

Když vlasy padají, není žádný důvod ztrácet hlavu. Naše hříva je tvořena v průměru přibližně 100 000 vlasy, které se nacházejí v různém stadiu vývoje. V jedné z takových fází vypadne asi 15 procent vlasů, které jsou nahrazeny nově rostoucími. Každý vlas má svůj limitovaný životní cyklus, který trvá dva až šest měsíců. Proto je u vlasů zcela přirozené, že nakonec vypadnou.

O vypadávání vlasů se mluví pouze v případě, že padají více než je normální. To znamená, že vypadne víc než 100 vlasů denně nebo naše hříva znatelně řídne. Najít ten pravý důvod je důležité, abychom našli správnou péči. Důvod lze najít i několik týdnů předtím, než se padání vlasů objeví.

Obecně se rozlišují tři typy vypadávání vlasů, které mají různé příčiny:

Genetické vypadávání vlasů je nejčastější a nejvíce se týká mužů. Zde je růstová fáze vlasů kratší, vlas rychleji vypadne a časem jsou vlasy řidší. Začíná to u koutů a ustupující vlasové linie a později začínají vypadávat i vlasy vzadu na hlavě. Tato forma vypadávání vlasů postihuje často ženy v menopauze. I když ty většinou ztrácejí vlasy v horní části hlavy.

Nadměrné vypadávání vlasů vypadá tak, že vlasy řídnou po celé hlavě a pokožka se stává viditelnější, ale nejsou tam žádná lysá místa. Existují různé příčiny takové formy padání vlasů, ale často se vypadávání dá zabránit správnou péčí. Následující galerie je ukázkou příčin, které vedou ke ztrátě vlasů:

V případě známém jako ohraničená plešatost (alopecia areata), se relativně rychle vytvoří kulaté lysiny. Tato forma padání vlasů se týká obvykle dětí a mladých dospělých, ale může se objevit i mnohem později. I když se příčinu zatím nepodařilo zcela objasnit, odborníci jsou přesvědčeni, že na vině je nemístná obranná reakce organismu zaměřená proti vlastním vlasům.

Zda někdo skutečně trpí ztrátou vlasů, nejlépe určí lékař, který vezme v úvahu délku a závažnost vypadávání vlasů spolu s dalšími možnými projevy. To je také cesta, jak najít tu nejlepší možnou metodu k uzdravení.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek

  Ochrana

  Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek
  ...

  Co je keratin a jakou roli sehrává v péči o vlasy? Prozradíme vám, jak díky němu získáte silnější a zdravější prameny!

  ...
 • Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy

  Krásné vlasy

  Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy
  ...

  Speciální produkty vlasové péče pro vlnité vlasy promění Vaše kudrny v nádhernou a stylovou ozdobu.

  ...
 • Efektivní péče o vlasy

  Krásné vlasy

  Efektivní péče o vlasy
  ...
 • Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy

  Krásné vlasy

  Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy
  ...
 • Silikon v produktech vlasové péče

  Krásné vlasy

  Silikon v produktech vlasové péče
  ...

  Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla.

  ...
 • Péče o dlouhé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o dlouhé vlasy
  ...

  Vlasy sahající k ramenům rostly nejméně tři roky a za tu dobu vydržely 300 mytí šamponem. Správná péče je proto zásadní. Pro vaše dlouhé vlasy máme devět skvělých tipů.

  ...
 • Vlasová maska: intenzívní pečující program

  Krásné vlasy

  Vlasová maska: intenzívní pečující program
  ...
 • BB krém na vlasy

  Krásné vlasy

  BB krém na vlasy
  ...
 • Jak mít zdravé vlasy

  Krásné vlasy

  Jak mít zdravé vlasy
  ...

  Ukážeme vám, jak mít zdravější vlasy. Pomáhá například používat suchý šampon místo každodenního mytí vlasů.

  ...