Skip to Content

Osm důvodů, proč Vaše vlasy vysychají, a jak jim navrátit ztracený lesk

Suché vlasy mohou trápit skutečně každého. Proč ale vysychají a lámou se? Co zvyšuje riziko vysychání? V tomto článku se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny suchých vlasů a  jak pečovat o ty svoje, aby vydržely zdravé a lesklé.

Máte suché vlasy? Nepropadejte panice! Pokud se budete řídit našimi radami, rozhodně není nic ztraceno. Příliš mnoho péče nebo nevhodný druh přípravků jsou častými příčinami vysychání vlasů. Důvodů je ale více. V tomto článku se dozvíte, proč se vlasy nejčastěji lámou a vysychají. A také Vám přinášíme první pomoc, aby se Vaše vlasy znovu rozzářily.

Osm příčin suchých vlasů a jejich účinná řešení!

 1. Málo si dopřáváte masáž hlavy
  Ano, čtete správně! Měli byste se hýčkat mnohem častěji. Masáže stimulují pokožku hlavy, zlepšují krevní oběh a podporují tvorbu kožního mazu. A to vůbec není špatně, naopak, je to pro zdravé vlasy naprosto zásadní! Pokud vlas nemá dostatek kožního mazu u kořínků, bude vyčerpaný a začne se lámat. Tip: hlavu si masírujte vždy, když si myjete vlasy. Jednoduše z toho vytvoříte rituál.

 2. Češete si vlasy příliš často
  Vyhýbejte se příliš častému česání, protože to může způsobit, že povrch vlasu zhrubne a Vaše vlasy pak budou působit unaveně. Proto si raději čeště vlasy co nejjemněji a co možná nejméně často. Používejte k tomu kvalitní kartáče či hřebeny z přírodních materiálů.

 3. Myjete si vlasy příliš často
  Suché vlasy by se neměly mýt každý den. Ochranné oleje, které jsou pro vlasy důležité, se totiž s každým umytím také vymývají. Výsledkem je, že se pokožka hlavy vysuší a vlasy se přestanou lesknout. Řiďte se tedy pravidlem mýt si vlasy, jen pokud je to opravdu nezbytně nutné a co nejméně to jde. Mytí vlasů šamponem jednou za dva až tři dny je naprosto dostačující.

 4. Myjete si vlasy příliš horkou vodou
  Je pravda, že horká sprcha po náročném dni dokáže zázraky. To ale neplatí pro Vaše vlasy. Pokud je vystavujete příliš horké vodě, vysušujete je a měli byste se tomu vyhýbat. Nejlepší je vlasy mýt vlažnou vodou. Pokud to zvládnete, oplachujte si je studenou, protože je to krásně uhladí.

 5. Nepoužíváte správné pečující přípravky
  Suché vlasy automaticky nejsou poškozené. Suchým vlasům chybí přirozené oleje. Poškozené vlasy jsou zničené například barvením. Ujistěte se, že používáte správné pečující produkty pro suché vlasy, které jim dodají potřebnou hydrataci, uhladí je a obnoví jejich lesk.

 6. Nechráníte své vlasy před teplem
  Ať už si vlasy sušíte fénem, žehlíte nebo natáčíte kulmou, nikdy by neměly být vystavené přílišnému horku bez ochrany. Nejenže je to ničí, ale také je to vysušuje. Jak proti tomu bojovat? Tužidlem a přípravky, které vlasy chrání před teplem. Tyto produkty vlasy obalí a ochrání je před vysycháním. Tip: při fénování držte fén asi 30 centimetrů od vlasů a kartáčem rozčesávejte vždy seshora dolů. Pomůže to vlasy uhladit a uzavřít jejich strukturu.

 7. Nepoužíváte správné stylingové produkty
  Pokud máte suché vlasy, zásadně nepoužívejte suché šampony ani silné tužící laky na vlasy. Suchý šampon totiž vsákne veškerý maz. Pro normální nebo mastné vlasy to není problém a často to dokonce může být i žádoucí. Pro suché vlasy to však není vhodné a Vaše vlasy pak budou vypadat ještě unavenější. Pokud si chcete vlasy zafixovat v účesu, nepoužívejte silné laky na vlasy. Místo toho používejte regenerační laky pro suché vlasy.

 8. Neposkytujete regeneraci svým konečkům
  Roztřepené konečky jsou častým problémem spojeným se suchými vlasy. Pokud se třepí, měli byste jim věnovat více pozornosti. Co ale potřebují? Prostě jen více péče! Balzám, intenzivní maska a vlasový olej mohou poničené konečky krásně zregenerovat. Tyto produkty můžete ve vlasech nechat i přes noc, aby opravdu pronikly do Vašich vlasů a poskytly jim potřebnou péči.
Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...