Skip to Content

Šest tipů jak pečovat o suché vlasy

Suché vlasy? Ne, díky! Jenže zima občas dokáže s našimi vlasy pořádně zatočit. My Vám ale prozradíme, které šampony pomáhají proti vysychání vlasů, a dáme Vám pár tipů, jak unavené vlasy znovu probudit k životu.

Suchý vzduch a ledový mráz si v zimě u vlasů vybere svoji daň. A kousavé čepice nebo pletené šály tomu také zrovna dvakrát nepomáhají. Výsledkem jsou pak unavené, suché vlasy s roztřepenými konečky. Vaše vlasy tak občas potřebují trochu té lásky a péče. Proto používejte speciální pečující produkty, které jim dodají lesk a udrží je zdravé. Co ale doopravdy pomáhá proti vysychání vlasů a roztřepeným konečkům? Přinášíme Vám šest tipů, které Vám pomůžou vyřešit oba dva problémy:

 1. Nejlepší šampony proti suchým vlasům
  Speciální šampony proti suchým vlasům poskytují hydrataci, zklidňují pokožku a odstraňují pocit svědění. Měly by se používat dvakrát až třikrát týdně. Šampony s regeneračními přísadami, přírodními oleji či hydratačními složkami jsou nejlepší. Tip: pokud si myjete vlasy každý den, pravidelně střídejte velmi jemný šampon a šampon proti suchým vlasům. To zajistí, že Vaše pokožka nebude vysychat.

 2. Vlasový olej: rychlé řešení proti suchým vlasům
  Především o suché konečky se lze snadno postarat pomocí vlasového oleje. Tip: Olej aplikujte jen na konečky, ne na celé vlasy, aby nevypadaly mastně.

 3. Masky a balzámy proti suchým vlasům 
  Masky nebo balzámy jsou základem péče o vlasy. Pokud máte velmi vyčerpané vlasy, měli byste pravidelně používat bezoplachové produkty. Jednou nebo dvakrát týdně si na vlasy naneste vlasovou masku. Vmasírujte ji ale jen do konečků, ne ke kořínkům.

 4. Sprej s UV ochranou proti vysychání vlasů 
  Slaná voda a letní sluníčko jsou častou příčinou vysychání vlasů. Než tedy vyjdete na slunce, použijte speciální přípravek s ochranou proti UV záření. Nejen vaše kůže totiž potřebuje ochranu před těmito škodlivými paprsky. Vaše vlasy ji potřebují také. Tip: Přípravek nasprejujte do vlhkých vlasů a můžete vyrazit.

 5. Nepoužívejte příliš stylingových přípravků 
  Dopřejte svým vlasům odpočinek od horka a nechte je uschnout přirozeně. Jemné vlny můžete vytvořit i zapletením vlasů po umytí a použitím tvarovacího spreje. Uhlazeného či mokrého účesu můžete dosáhnout i pomocí gelu. Vždy používejte přípravky, které vlasy chrání před horkem, než si je začnete fénovat, natáčet či žehlit.

 6. Méně je pro suché vlasy více 
  A to platí jak pro mytí, tak pro styling. Zbytky gelu, laku na vlasy a dalších produktů Vaše vlasy vyčerpávají a vysoušejí. Ke stejnému efektu dochází i při přílišném mytí. V zimě, když je venku mráz a uvnitř je suchý vzduch, vaše vlasy jsou více namáhané a měli byste si je tedy mýt méně často.

Obecně doporučujeme vlasy pravidelně zastřihávat, abyste předešli roztřepeným konečkům. Vlasy zkracujte vždy o 5-15 cm podle toho, v jakém jsou stavu.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...