Skip to Content

Balzámy, masky apod. – co vybrat pro svoji osobní potřebu?

Umýt vlasy šamponem a opláchnout je vodou nestačí. Vlasy často potřebují trochu péče navíc. Nabídka je široká: lesk a pružnost vlasů slibují oplachovací péče, masky, reparační přípravky na roztřepené konečky i termospreje. Čeho však mohou jednotlivé produkty dosáhnout a který je ten správný pro váš typ vlasů? To vám právě teď prozradíme.

Zdravé a lesklé vlasy – existuje snad někdo, kdo by si je nepřál? Aby se vlasy leskly, používá většina lidí po umytí šamponem přípravky oplachové péče nebo kondicionér / balzám, který funguje jako ochranný štít pro každý jednotlivý vlas. Vnější povrch vlasu, který se třením a mytím zdrsnil, pokryje ultratenkým filmem. Vlasy ošetřené kondicionérem / balzámem se snáze rozčesávají a je méně pravděpodobné, že na natáčení, fénování a styling budou reagovat nestandardně. V chladném období oplachová péče či balzámy rovněž zabraňují poletování vlasů.

V závislosti na receptuře obsahují produkty oplachové péče a balzámy silikon, proteiny nebo rostlinné oleje. Po umytí vlasů šamponem do nich balzám šetrně vmasírujte a nechte působit jen velmi krátce. Po tomto ošetření je nezbytné vlasy důkladně opláchnout, v opačnému případě by zanedlouho zplihly. Pro ty, kteří spěchají, jsou nejlepší alternativou bezoplachové balzámy ve spreji. I když jsou poněkud lehčí, o vlasy se postarají stejně dobře.

Nové balzámy a masky působí bleskovou rychlostí

Máte chuť a čas na další péči? Doporučujeme vlasovou masku s obzvlášť účinnými ingrediencemi. Můžete ji používat jedenkrát týdně nebo častěji, doporučujeme řídit se návodem. Odlehčenou variantou masek je bezoplachová péče a dvouminutová intenzivní péče či maska. Velmi poškozené vlasy byste měli hýčkat hloubkovou regenerační maskou.

Všechny moderní přípravky jsou rychlé jako blesk. Doba jejich působení se pohybuje v rozmezí od jedné do pěti minut. Zejména lehké a „přímé“ regenerační péče jsou k dostání převážně ve spreji nebo v tekuté formě a z vlasů se neoplachují. Aktivní ingredience těchto vlasových masek jsou přizpůsobeny potřebám vašich vlasů: arganový a makadamový olej uhlazuje roztřepené konečky, panthenol a olej z meruňkových pecek chrání barvu barvených vlasů před vyblednutím.

Dejte svým vlasům, co potřebují: péči zvlášť namáhaným vlasům poskytnou speciální balzámy, jiné produkty dokážou spojit rozpřepené konečky až do dalšího mytí šamponem. Nepoddajné vlasy zkrotí přípravky proti zkadeřavění, před fénováním můžete na vlasy aplikovat ochranné sérum proti poškození vysokými teplotami. Lesky ve spreji vaše vlasy nádherně rozzáří.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...