Moderní vlasová péče vrátí poškozeným vlasům lesk

Suché, matně působící vlasy s roztřepenými konečky zoufale volají po lepší nebo jiné péči. Ale není třeba panikařit. Naše pečující a stylingové tipy navrátí Vašim vlasům jejich původní přirozenou krásu během vteřiny.

Vlivy životního prostředí jako jsou horko, slunce a vítr mohou vlasy poškodit. Jakmile se u vlasu poškodí vrstva kutikuly, vlas ztrácí svoji přirozenou vlhkost a zůstává suchý a křehký.

Pomoc pro poškozené vlasy

Některé typy účesů jako jsou kadeře, copánky nebo uhlazené vlasy nevyžadují nutně vyfoukání nebo další tepelnou úpravu stylingovými nástroji.

Speciální produkty vlasové péče pomohou Vašim vlasům se rychle vzpamatovat z nepříznivých vlivů. Výběr šamponu je obzvlášť důležitý. Šampony pro poškozené vlasy obsahují ingredience, které vlasy obnovují a regenerují. Takovými regeneračními složkami jsou například oleje, keratin a panthenol.

Nezapomínejte po umytí používat kondicionér pro poškozené vlasy. Takové kondicionéry uzavřou vlas po použití šamponu a ochrání jej před dalším poškozováním.

K získání hedvábného lesku můžete každý den nanést na suché nebo vlhké vlasy malé množství vlasového oleje.

Nepoužívejte nějakou dobu gumičky s kovovými prvky, protože mohou způsobit vlasů další poškození.

Měňte každý den svůj účes. Tak si mohou vlasy odpočinout, aniž by byly poškozovány stále na stejném místě.

Účesy pro poškozené vlasy

Poškozené vlasy obvykle postrádají vlhkost, lesk, pohyb a objem. Za těchto podmínek jsou drdoly dobrou volbou, při které si vlasy odpočinou. Tady najdete popsané dva účesy, které se obzvlášť hodí v době, kdy vlasy procházejí změnou od poškozených ke zdravě vypadajícím.

Drdol

Nejdříve si vlasy umyjte šamponem pro poškozené vlasy. Po zapracování pečujícího kondicionéru do vlasů ještě vlhké vlasy zatočte do drdolu, který můžete upevnit kdekoliv vzadu na hlavě. Pečující látky tak mohou zkrášlovat Vaše vlasy i během vašich denních aktivit.

Tip: Vlasy při zatočení příliš neutahujte. Uvolněnější drdoly jsou dnes zvlášť populární a vyhnete se tak zbytečnému napětí ve vlasech a pokožce hlavy. Na již učesaný drdol aplikujte dodatečnou porci pečujícího spreje. Po rozčesání drdolu si jistě všimnete krásného lesku ve vlasech.

Zapletené účesy

Poškozené vlasy
Herečky Berenice Bejo a Laura Osswald si své dlouhé vlasy zapletly do copu. Takový účes poskytne Vašim vlasům potřebný odpočinek

Zapletení vlasů má hned dvě výhody. Takový účes nevyžaduje použití žádných zatěžujících stylingových nástrojů a většina Vašich vlasů není vystavena vlivům životního prostředí, jako jsou slunce, horko a vítr. Pokud vlasy zapletete ještě vlhké, vytvoříte si tak přirozené vlny bez použití stylingových nástrojů.

Tip: Vlasy umyjte šamponem pro poškozené vlasy. Pak ještě vlhké vlasy volně zapleťte do copu podle přání. Možná se Vám líbí částečně rozpletený stylový cop. Nakonec použijte pečující sprej na celý cop a zvlášť na konečky vlasů.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...