Skip to Content

Silné vlasy – sedm tipů pro optimální výsledky

Lesklé, silné, objemné a zdravé vlasy chce mít každý. Jakým způsobem je však získat? Prozradíme vám sedm triků, jak získat vlasy, které budou na dotek i na pohled lepší než kdykoli dříve.

Tip číslo 1: Stravovací plán pro krásu

Základem zdravě vypadajících vlasů je zdravá strava. Nesmírně důležité jsou proteiny a vitamin B5. Dostatečné množství důležitých proteinů obsahují vejce, ořechy a sýry. Vitamin B5 je přítomen například v nerafinované přírodní rýži, fazolích a celozrnných výrobcích. Vitamíny a minerály posilují kořínky vlasů. Poznámka: Káva stimuluje produkci kožního mazu u kořínků vlasů, což bohužel vede také ke zvýšené tvorbě lupů. Ani pro nikotin a alkohol není v našem vyváženém stravovacím plánu pro krásu místo. Vítáme však ovoce, ryby, drůbež, listovou zeleninu, mléko, sóju a celozrnné výrobky. Naše strava pro zdravě vypadající vlasy obsahuje dostatečné množství biotinu, zinku, železa a kyseliny listové.

Tip číslo 2: Udržujte vlasy pružné!

Balzámy udržují kutikuly vlasů hladké a pružné. Smývatelnou péči aplikujte zejména na poškozené a suché konce vlasů.

Tip číslo 3: Ochrana vlasů proti vysokým teplotám

Nepoškozujte vlasy působením vysokých teplot. Fén by měl být při sušení vlasů v neustálém pohybu a neměli byste používat nástavce, které proud horkého vzduchu zužují. Nastavením vysoušeče vlasů na nižší teploty se riziko poškození struktury vlasů zaručeně sníží. Fény na vlasy či stylingové nástroje, jako jsou žehličky či kulmy, často dosahují teploty až 200 °C. U poškozených vlasů se proteiny začínají rozpadat přibližně při teplotě 140 °C. Proto byste před použitím těchto stylingových nástrojů nikdy neměli zapomenout použít ochranný sprej. Ten strukturu vlasových proteinů a tedy i vlasový povrch regeneruje a chrání je před poškozením.

Tip číslo 4: Správný sestřih dělá divy

Působí váš obličej lemovaný jemnými a zplihlými vlasy smutným dojmem? Obvykle za to může nesprávný sestřih vlasů. Skvělý nápad tedy je objednat se ke zručnému a zkušenému kadeřníkovi, který provede analýzu struktury vašich vlasů a bude vědět, co na ně bude platit. Díky tomu bude sestřih vašich vlasů správný, a nikoli jen módní. Jakmile se to podaří, bude váš nový účes potřebovat zastřihnout každých šest týdnů. Nikomu však nedovolte, aby vám vlasy zkracoval břitvou, nebo aby vám konce vlasů pouze nahrubo zastřihl nůžkami. Důsledkem těchto technik jsou často roztřepené konečky a poškození pokožky hlavy. Vytvořit plný a pružný účes je po takové „úpravě“ vlasů obvykle velmi obtížné.

Tip číslo 5: Nezbytným nástrojem je kvalitní kartáč

Kvalitní kartáče mají přírodní (kančí) nebo kombinované štětiny. Takové kartáče ve vlasech snadno kloužou. „Hladké klouzání“ funguje až ve chvíli, kdy jsou vlasy jen vlhké a nejsou již tak citlivé jako vlasy mokré. Kvalitní kartáč z vlasů také odstraní částečky nečistot a zbytky stylingových produktů, zatímco od kořínků až ke konečkům rovnoměrně rozprostře kožní maz.

Tip číslo 6: Ruce pryč od pokožky hlavy

Ti, kdo mají mastné vlasy, by si s nimi měli pohrávat co možná nejméně, aby kožní maz svými prsty neroznášely až ke konečkům.

Tip číslo 7: Série kouzelnických triků

Vaše vlasy budou vypadat hustší, když je o jeden odstín ztmavíte. Mírné přelakování vlasů také funguje, protože jím vlasy mírně zhrubnou a budou lépe držet. Pro řídké vlasy máme jeden tajný tip: Používejte šampony pro objem, které doplňují strukturu vlasů. Mají-li vaše vlasy sklon k nadměrnému maštění, používejte jemné dětské šampony.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek

  Ochrana

  Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek
  ...

  Co je keratin a jakou roli sehrává v péči o vlasy? Prozradíme vám, jak díky němu získáte silnější a zdravější prameny!

  ...
 • Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy

  Krásné vlasy

  Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy
  ...

  Speciální produkty vlasové péče pro vlnité vlasy promění Vaše kudrny v nádhernou a stylovou ozdobu.

  ...
 • Efektivní péče o vlasy

  Krásné vlasy

  Efektivní péče o vlasy
  ...
 • Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy

  Krásné vlasy

  Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy
  ...
 • Silikon v produktech vlasové péče

  Krásné vlasy

  Silikon v produktech vlasové péče
  ...

  Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla.

  ...
 • Péče o dlouhé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o dlouhé vlasy
  ...

  Vlasy sahající k ramenům rostly nejméně tři roky a za tu dobu vydržely 300 mytí šamponem. Správná péče je proto zásadní. Pro vaše dlouhé vlasy máme devět skvělých tipů.

  ...
 • Vlasová maska: intenzívní pečující program

  Krásné vlasy

  Vlasová maska: intenzívní pečující program
  ...
 • BB krém na vlasy

  Krásné vlasy

  BB krém na vlasy
  ...
 • Jak mít zdravé vlasy

  Krásné vlasy

  Jak mít zdravé vlasy
  ...

  Ukážeme vám, jak mít zdravější vlasy. Pomáhá například používat suchý šampon místo každodenního mytí vlasů.

  ...