Skip to Content

Snadné rozčesávání po mytí vlasů

Podělíme se s Vámi o nejlepší rady, jak své vlasy udržet nezacuchané a poddajné po každém jejich mytí. Rozčesat čerstvě umyté vlasy je se správnou péčí a vhodnými produkty snadné.

Ženy s dlouhými vlasy nebo drobnými kudrnami mají nejspíš po každém mytí vlasů problém vlasy rozčesat a učesat. Naštěstí stačí jen dodržet několik preventivních opatření a vyhnout se tak zacuchaným vlasům. Jak už to tak často bývá, nejúspěšnější strategie začínají definováním problému. Když se podíváte na příčinu problému, najít řešení je velmi jednoduché. V tomto případě řešení začíná již před mytím vlasů. Níže najdete šest nejlepších tipů, jak po umytí zabránit zacuchaným a neposlušným vlasům.

Tip 1: Vlasy před umytím rozčešte

Nemusíte vlasy během mytí zbytečně cuchat. Nejlepší je vlasy před umytím rozčesat. Pak naneste šampon a později také kondicionér na vlhké vlasy blízko ke kořínkům a jemně vmasírujte přípravky do pokožky hlavy a do vlasů. Po důkladném vypláchnutí šamponu opatrně vlasy s pomocí ručníku vymačkejte, aniž byste je násilím drbali.

Tip 2: Buďte jemní

I přes veškerou nejlepší snahu se může stát, že budou vlasy po umytí trochu zacuchané. V takovém případě pomůže hlavně trpělivost. Jemně zacuchané prameny vlasů rozčešte, aniž byste použili nadměrné síly. Nešetrné rozčesávání vede k poškození vlasů nebo k vytržení kořínků.

Tip 3: Začněte s rozčesáváním u konečků vlasů

Držte malý pramen vlasů u konečků a jemně jej rozčesávejte. Nyní můžete použít hřeben bez zbytečné síly. S rozčesáváním nezačínejte u kořínků, protože zamotané uzlíky mají tendenci se posunovat směrem ke konci vlasů, kde se problém jen zhorší.

Tip 4: Používejte správný typ hřebenu

Použijte hřeben se širokými zuby vyrobený ze dřeva nebo tvrdé gumy a vlasy po malých pramíncích postupně rozčesávejte. Na rozdíl od plastových hřebenů mají dřevěné a gumové hřebeny výhodu v tom, že nevytvářejí během klouzání ve vlasech elektrický náboj.

Tip 5: Nechte vlasy před česáním uschnout

V ideálním případě byste měli své vlasy nechat uschnout na vzduchu, než je budete svými prsty rozčesávat. Pokud ale spěcháte, můžete použít vysoušeč k odstranění přebytečné vlhkosti a pak vlasy nechat doschnout na vzduchu. Vlasy rozčešte teprve tehdy, až budou zcela suché. Mokré a vlhké vlasy jsou o mnoho citlivější, elastičtější a náchylnější k poškození než vlasy suché. Rozčesávání vlhkých vlasů je těžší a vede k většímu poškození povrchu vlasu.

Tip 6: Pro lépe poddajné vlasy používejte kondicionéry

Speciální přípravky poskytnou vlasům okamžitou péči. Pečující kondicionéry regenerují poškozené vlasy a zaplňují prázdná místa ve vlasové struktuře. Ve výsledku jsou vlasy po použití kondicionéru uhlazené a pružné. Kondicionéry se nanášejí na šamponem čerstvě umyté vlasy. Po době působení se kondicionér musí řádně z vlasů vypláchnout, dokud voda není čistá. Alternativou je použití nesmyvatelných pečujících sprejů přímo na vlhké nebo suché vlasy.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek

  Ochrana

  Keratin – Zázračná péče zevnitř navenek
  ...

  Co je keratin a jakou roli sehrává v péči o vlasy? Prozradíme vám, jak díky němu získáte silnější a zdravější prameny!

  ...
 • Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy

  Krásné vlasy

  Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy
  ...

  Speciální produkty vlasové péče pro vlnité vlasy promění Vaše kudrny v nádhernou a stylovou ozdobu.

  ...
 • Efektivní péče o vlasy

  Krásné vlasy

  Efektivní péče o vlasy
  ...
 • Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy

  Krásné vlasy

  Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy
  ...
 • Silikon v produktech vlasové péče

  Krásné vlasy

  Silikon v produktech vlasové péče
  ...

  Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla.

  ...
 • Péče o dlouhé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o dlouhé vlasy
  ...

  Vlasy sahající k ramenům rostly nejméně tři roky a za tu dobu vydržely 300 mytí šamponem. Správná péče je proto zásadní. Pro vaše dlouhé vlasy máme devět skvělých tipů.

  ...
 • Vlasová maska: intenzívní pečující program

  Krásné vlasy

  Vlasová maska: intenzívní pečující program
  ...
 • BB krém na vlasy

  Krásné vlasy

  BB krém na vlasy
  ...
 • Jak mít zdravé vlasy

  Krásné vlasy

  Jak mít zdravé vlasy
  ...

  Ukážeme vám, jak mít zdravější vlasy. Pomáhá například používat suchý šampon místo každodenního mytí vlasů.

  ...
 • Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra

  Krásné vlasy

  Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra
  ...