Vlasový styling | Zima

Co s namáhanými vlasy v zimě

Ledově chladný vítr, suchý vzduch ve vytopených místnostech a tlusté vlněné čepice – to vše pokožku hlavy i vlasy namáhá. K tomu, aby namáhané vlasy přežily zimní období, není zapotřebí víc než jen pár triků.

Namáhané vlasy v zimě

Namáhané vlasy v zimě: Aby zimu přežily stylově, potřebují hýčkat a hýčkat.

Jedním z nejvážnějších problémů, s nimiž se v zimě vlasy a pokožka hlavy potýkají, je suchý vzduch. Nemáme však na mysli pouze vytopené místnosti, ale i vzduch venkovní. Platí následující fyzikální zákon: Čím je vzduch chladnější, tím je vlhkost vzduchu nižší - a s tím jde ruku v ruce zvýšená snaha vzduchu absorbovat vlhkost z okolí. Důkazem nám může být pohled na naše mdlé a kadeřavé vlasy a také citlivější pokožka hlavy. A to není vše: S poklesem teploty o každý stupeň snižují mazové žlázy produkci kožního mazu o 10 %, až ji při mínus 8 °C zcela zastaví. Také tlusté vlněné čepice mohou vytvořit nepříjemné klima pro vlasy i pokožku hlavy, což ve výsledku způsobuje svědění. Existuje jen jeden způsob, jak namáhaným vlasům v zimě pomoci - hýčkejte své vlasy i pokožku hlavy šetrnou péčí a produkty s intenzivní péčí.

Sedm tipů, jak zkrotit poletující vlasy

  • Poletující vlasy zvedá od hlavy elektrický náboj. K tomu dochází, když je vzduch velmi suchý. Proto je důležité, abyste používali takovou péči, která vlasům zajistí potřebnou míru hydratace.
  • Používáte-li vlasovou žehličku, měli byste na vlasy vždy nejprve nanést speciální ochranný přípravek. Vlasové žehličky nikdy nepoužívejte na mokré vlasy - voda by se v nich zahřála až k bodu varu a napáchala by nesmírné škody.
  • Buďte o něco tmavší. Blondýnky by v zimě měly zvolit odstín o něco tmavší. Působí to přirozeněji a k vlasům je to šetrnější. Zesvětlování je totiž ke struktuře vlasů nešetrné a vlasy vysušuje.
  • Neutralizovat elektrický náboj vlasů dokážou kartáče s pozlacenými hroty. Stejného účinku obvykle dosáhne i kartáč s přírodními štětinami, který i správně uhladí povrch vlasů.
  • Opravdu vám vlasy poletují, nebo máte ve vlasech několik extrémně neposlušných pramenů, které nekontrolovaným kroucením způsobují na hlavě zmatek? Pokud máte problém je zkrotit, spolehněte se na produkty proti zkadeřavění vlasů.
  • Stále vám vlasy poletují? Pak byste měli používat bezoplachovou masku. Bezoplachové přípravky o vaše vlasy nejen pečují, ale také kolem nich vytváří tenký film, který je ochrání před nepříznivými vlivy zimního vzduchu.
  • Klasickým řešením je lak na vlasy, který má také antistatický účinek. Nastříkejte jej ze vzdálenosti 20 až 30 cm a rukama rozprostřete po vlasech. A je po statickém náboji!
Objevte: Zima