Vlasový styling | Pudr na vlasy

Stylingové produkty pro začátečníky: Pěnové tužidlo, gel, sprej a jiné

V dobách dávno minulých existovaly pouze tužicí vody a laky na vlasy. To bylo vše. Dnes můžeme vybírat z nekonečného množství nejrůznějších stylingových produktů. Máme stylingové pěny, ochranné spreje při fénování, objemové lotion, pěnová tužidla, gely, vosky... Čtěte dál a dozvíte se, co jednotlivé produkty umí a zda jsou vhodné i pro vaše vlasy.

Lehké jako pírko: Pěnové tužidlo

Stylingové produkty

Stylingové produkty fungují, jen když se používají správně.

Pěnová tužidla hrají v oblasti stylingu roli všestranných produktů. Každodenní úprava vlasů je s nimi o něco snazší. Pěnové tužidlo urychluje proces sušení vlasů a bez velkého úsilí jim dodává žádaný objem bez návštěvy kadeřnického salonu. Pěnová tužidla jsou vhodná pro jakoukoli kvalitu i délku vlasů. V závislosti na složení poskytují jemným vlasům zpevnění bez slepení, suchým a namáhaným vlasům dodávají péči a loknám správnou pružnost. Používání je snadné: Vysušte vlasy ručníkem a pak do nich pěnové tužidlo jednoduše vetřete prsty nebo hřebenem. Nyní jsou vaše vlasy připravené na fénování přes kartáč.

Zkrocené vlasy pod ochranou: Vody, tonika a spreje při fénování vlasů

Lotion, tonika a ochranné spreje při fénování vlasů fungují stejně jako stylingová pěna. Rovněž jsou vhodné pro jakoukoli kvalitu a délku vlasů. Tyto vody a spreje pokryjí neposlušné vlasy vrstvičkou vitamínového komplexu či kolagenu, čímž vlasy promění na opravdovou hřívu. Speciální vody pro ochranu před vysokými teplotami jsou ideální, jestliže vlasy často upravujete žehličkou nebo kulmou. Než je na vlasy nastříkáte, je vhodné se předklonit a nechat vlasy spadnout volně dolů. Pak hlavu zvedněte a přestříkejte horní část vlasů. Nakonec vlasy pročešte stylingovým hřebenem s řídkými zuby. Tento postup zajistí ochranu každého jednotlivého vlasu.

Pružné vlasy: S pomocí gelu a vosku

Navzdory matoucí různorodosti a zavádějícím názvům lze přípravky této kategorie jednoduše rozdělit na dva základní typy: Zatímco gely zvýrazňují strukturu vlasů a dodávají pružnost, vosky jim propůjčují spíše lesk a poddajnost. Gely poskytují struktuře účesu zpevnění v několika úrovních od velmi slabého až po extrémní, záleží na stupni fixace přípravku. Máte-li vlasy krátké, můžete používat, jak gely tak vosky. Delší a vlnité vlasy vypadají obzvlášť elegantně, když vosk či pomádu nanesete i na jejich konečky – ovšem pozor, pouze v minimálním množství!

Zpevněné vlasy: Sprej na vlasy a lak na vlasy

Spreje či laky jsou dokonalým završením úpravy vlasů. Spreje na vlasy zpevňují účes déle, chrání vlasy před poškozujícími vlivy prostředí a před jejich zvlněním v případě zvlhnutí deštěm. Značku a typ spreje přizpůsobte potřebám svých vlasů. Svoji roli hraje i účes. Pružné vlnité účesy vyžadují lehké pružné zpevnění, zatímco vyčesaným vlasům (francouzským drdolům, uzlům apod.) poslouží nejlépe sprej na vlasy se silnějším fixačním účinkem.

Tipy a triky pro snadnou úpravu vlasů