Vlasový styling | Mikádo

Falešné mikádo

Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si své dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno docílíte razantní změny účesu, která nebude dlouhodobá. K vytvoření falešného mikáda je třeba mít vlasy dlouhé alespoň k ramenům. Vytváření iluzí hravou formou je součástí práce hereček Ashley Green a Kate Beckinsale – pro nás ostatní je to čirá zábava.

Falešná mikáda existují v různých variacích. Možná vám sluší vlasy s pěšinkou uprostřed, na straně anebo raději bez pěšinky. Mikáda vypadají skvěle s ležérně učesanými vlasy, kudrnami nebo vlnami. Možná budete chtít předvést hedvábně hladké rovné vlasy a přidat ofinu. Jsou příležitosti i pro luxusní a neučesaná mikáda. Mikáda mohou být přizpůsobená struktuře vašich vlasů, vašemu vkusu a potřebám na rychlý a přitom atraktivní styling.

Kterou variantu falešného mikáda vybrat?

Ženy s vysokým čelem a úzkým obličejem vypadají nejlépe, když účesu přidají ofinu nebo nechají přední vlasy asymetricky splývat přes část čela, jako to nosí Ashley Green u své verze falešného mikáda na fotografii nahoře.

Hilary Duff na fotce nahoře své vlasy natupírovala, aby dodala falešnému mikádu dostatečný objem. Pokud máte jemné vlasy, bude se vám zřejmě líbit tato verze.

Kate Beckinsale (viz. fotka nahoře) ve své verzi falešného mikáda nechala několik pramínků delších vlasů, aby jí rámovalo obličej. Vlasy nad čelem ležérně splývají po stranách a jemně zakrývají tváře. Toto falešné mikádo může pomoci zeštíhlit kulaté obličeje.

Návod krok za krokem k vytvoření falešného mikáda

1. Pokud jsou vaše vlasy rovné a vy byste měla raději falešné mikádo vlnité nebo kudrnaté, možná se vám bude hodit následující postup: do ručníkem vysušených vlasů naneste ochranu před teplem a pak použijte kulmu nebo natáčky k vytvoření vln či kudrn. Podle velikosti natáček nebo kulmy budou vlny či kudrny malé nebo velké. Kombinací velkých a malých vln a kudrn se vytvoří obzvlášť přirozený účes.

Naneste na stále vlhké vlasy pěnové tužidlo, abyste vytvořili rovný velmi objemný falešný bob. Pak vlasy vysušte. K natupírování vlasů u kořínků použijte hřeben a pramen po prameni natupírujte. Pak vlasy natáhněte zpět na své místo a s pomocí hřebene vytvarujte konce vlasů. Pokud tupírováním nezískáte dostatečný objem, můžete použít objemový pudr, kde je třeba.

2. Vlasy volně sepněte do nízkého culíku a zajistěte gumičkou. Pak tuto gumičku trochu stáhněte dolů směrem ke konečkům, až budete moci vlasy stočit ve výšce tváří. Tak dodáte falešnému mikádu dostatek objemu.

3. Podstrčené vlasy zajistěte pinetkami a zafixujte lakem na vlasy.

Související články