Vlasový styling | Kudrny

Jak vytvořit kudrnaté účesy

Ať dáváte přednost účesům romantickým, sofistikovaným či módním, mohou být jejich součástí lokny. Modelky slavných návrhářů na přehlídkových molech vás mohou inspirovat. Rovněž kudrnaté účesy hvězd, jako je Sarah Jessica Parker či Nicole Kidman, potvrzují, že lokny jsou módní i noblesní. Ta nejdůležitější pravidla pro vytváření kudrnatých účesů naleznete níže. Už teď se těšte na výsledek – bude jistě dokonalý!

Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy – příroda to umí nejlépe!

První zkušenost s loknami je pro řadu žen i po letech noční můrou. Díky tomu, že už ve čtrnácti letech snily o měkce vlnitých vlasech, nechaly se svou kadeřnicí či kamarádkou snadno přesvědčit k „velmi slabé trvalé ondulaci“, aby o několik hodin později ze salónu odcházely s vlasy „na pudla“. Na suchých vlasech vypadala trvalá pouze lacině - ta pravá hrůza začala až s první sprchou. Po všem tom utrpení na křesle vysněné vlny najednou i sebemenší náznak vlhkosti proměnil na kadeřavou změť. Netrvalo ani tři týdny a na některých částech vlasů začaly vlny povolovat. A to už vůbec nemluvíme o poškození vlasů …

Lokny navždy? Trvalé ondulace jsou dnes mnohem jemnější

Nyní zažívají trvalé ondulace svůj comback. Nová složení s obsahem cukrových derivátů či aminokyselin vytvářejí mnohem jemnější lokny a nejsou již k vlasům tak nešetrné. Moderní trvalé ondulace vám umožní zhotovit malé prstýnky i hojné spirálovité lokny. Na měkce splývající velkorysé vlny však chemie recept nemá. Aby vznikly vůbec nějaké vlnité tvary, je třeba rovné vlasy natočit pokud možno pevně na malé natáčky pro trvalou ondulaci (které mají méně než 2 cm v průměru). Když vlasy uschnou, vždy se na nich vytvoří spíše lokny než měkké vlny. A abyste vytvořily měkce splývavé velké vlny na vlasech ošetřených trvalou ondulací, nezbude vám nic jiného než je natočit na velké natáčky nebo vyfénovat přes velký kulatý kartáč.

Lokny ano – chemie ne

Pokud chcete mít dnes vlasy vlnité a zítra rovné, je třeba sáhnout po dočasných řešeních, jakými jsou natáčky, papiloty či kulma. Obzvláště pohodlné jsou natáčky se suchým zipem, protože na vlasech drží bez dalšího upevňování. Natáčky se suchým zipem jsou k dostání v mnoha velikostech s průměrem od 1,5 až do 7 cm . S jejich pomocí můžete vytvořit malé lokny i okázalé vlny. Velmi pohodlné jsou také nahřívací natáčky se sametovým povrchem. Správnou teplotu získají v nahřívací stanici, natočí se na vlasy a upevní skřipcem. Poté je necháme vychladnout. Papiloty jsou z ohebné pěny. Ideální využití najdou při j vytváření malých prstýnků a spirálovitých loken. Lokny všech velikostí od měkkých vln až po ty nejmenší lokýnky lze vytvořit také s použitím kulmy.

Objevte: Kudrny