Vlasový styling | Krátké vlasy

Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

Prodlužování vlasů je tím tajemstvím, které stojí za zázračně rychlým růstem vlasů u celebrit po celém světě. Jeden den vypadají v krátkém účesu mladistvě a drze a o několik hodin později se honosí dlouhými splývajícími vlasy. Prozradíme vám způsoby jak nosit a zacházet s prodlouženými vlasy. Mohou se stát také součástí vašeho stylingového arzenálu

Mnoho žen sní o hustých dlouhých vlasech. Díky prodlužování vlasů se jim tento sen může během několika hodin splnit.

Podrobnosti o prodlužování vlasů

Vlasy, které se používají k prodlužování mohou být přírodního nebo umělého původu. Pramínek po pramínku se nové vlasy napojují na strukturu Vašich vlasů. Výsledkem jsou delší a hustší vlasy.

Existuje několik metod prodlužování vlasů. Většina způsobů používá teplo, které dokončí přilnutí přírodního vlasu k novému pramínku. Teplem rozpuštěné lepidlo zajistí přilnutí pramenu vlasů k Vašim vlasům.

Ultrazvukem zprostředkované prodloužení vlasů je populární alternativou k teplým metodám používajícím lepidlo. V této metodě jsou tenoučké pramínky vlasů připevněny ke keratinovým destičkám. Tyto destičky jsou umístěny hned vedle Vašeho přírodního vlasu a spojeny s pomocí ultrazvukového přístroje. Ultrazvukové vlny změní keratinovou strukturu tak, že se spojí s přírodními vlasy.

Při nejjednodušší a nejrychlejší metodě prodlužování vlasů jsou prameny vlasů horizontálně připevněny klipem nebo lepidlem k přírodním vlasům.

Prodloužené vlasy celebrit

Hvězdy využívají prodlužování vlasů

Britney Spears a Vanessa Hudgens se nestydí podělit o to, že dosáhly svých bohatých účesů a nádherných vlasů díky prodloužení vlasů a používání posilujících kúr.

Dlouhé husté vlasy jsou považovány za královskou ozdobu každé ženy. Husté vlasy jsou často synonymem zdraví, bohatství a ženské krásy. Líbí se jak mužům, tak ženám. Není proto divu, že každý chce mít na své hlavě bohatou poskakující hřívu. Díky prodlužování vlasů můžete mít hlavu plnou dlouhých hustých vlasů. I když možná máte doma červený koberec, stěží to bude ten důvod, proč chcete mít nádherné dlouhé vlasy. Nicméně mnohé z nás pociťují téměř stejný tlak jako hvězdy ve světlech ramp, jejichž živobytí závisí na prezentaci své osoby zářící zdravím, krásou a dokonalým stylem. Nová role ve filmu, vysílaný gala večer, nebo promo tour, to všechno může být pro celebrity důvodem, aby změnili svůj vzhled a účes. Světoznámé hvězdy jako Britney Spears a Vanessa Hudgens využívají prodlužování a posílení vlasů ke změně své image.

Prodloužené vlasy potřebují speciální péči a vydrží také jen omezenou dobu. Jak vlasy rostou, místa napojení pramínků na přírodní vlasy se stávají více viditelná. Pak je čas na novou návštěvu salonu. Prodloužení vlasů vydrží obvykle šest až osm měsíců. Tento problém odpadá, pokud se rozhodnete pro nacvakávací pramínky, které drží s pomocí metody clip-in.

Jak pečovat o prodloužené vlasy

Po aplikaci nových pramínků nechte vlasy 24 hodin odpočinout bez šamponu, péče i stylingu.

Nenamáhejte spoje mezi nastavenými a vašimi vlasy mytím vlasů v pozici vzhůru nohama.

Vlasy pročesejte dvakrát nebo třikrát denně od kořínků ke konečkům. Je třeba používat speciální kartáč určený pro prodloužené vlasy. Tyto kartáče mají štětiny o různé délce.

Nechoďte spát s vlhkými nebo mokrými vlasy. Mohlo by to vést k matným vlasům. Vhodné je si vlasy před spaním zaplést do copu.  

Související články