Vlasový styling | Sestřihy

Odstupňované či stupňovité sestřihy jsou in

Vlasy je možné ostříhat odstupňovaně či stupňovitě, nebo je lze extrémně protenčit. Odstupňované sestřihy se objevují v mnoha variacích. Lokny se mohou stát pružnější, zatímco u rovných vlasů mohou opticky zvětšit objem. Ukážeme vám nejkrásnější stupňovité sestřihy a vysvětlíme – samozřejmě krok za krokem – jak se vlasy stříhají.

Můžete tomu říkat střapatý účes nebo odstupňovaný (stupňovitý) sestřih. Tak či tak, tato úprava se hodí téměř pro každou kvalitu, délku či strukturu vlasů. Musíte však věnovat pozornost určitým detailům. Máte-li velmi řídké vlasy, dbejte na to, aby konce vlasů nebyly protenčené příliš. Aby sestřih vypadal dobře, musí vlasový stylista mezi různými délkami vlasů vytvořit opticky líbivé přechody. V opačném případě bude účes brzy působit zplihle.

Odstupňované sestřihy – dbejte na strukturu svých vlasů

Jemné vlasy by se neměly sestříhávat stupňovitě, pokud sahají déle než k ramenům, protože jejich konce by pak působily příliš řídce. V horní části hlavy lze naopak stupňovitě sestříhat i řídké vlasy, protože jim to dodá více objemu. Krátké a jemné vlasy vypadají skvěle, když nejkratší krycí vlasy měří alespoň pět centimetrů.. Pramínky vlasů v této délce splývají měkčeji.

Stupňovité sestřihy odebírají vlasům hmotnost, a jsou proto ideální volbou pro vlasy husté. Je v pořádku, když na dlouhých vlasech (sahajících déle než k ramenům) vytvoříte stupně až do úrovně uší. Lehčí lokny budou po stupňovitém sestříhání pružnější. Stejně jako vždy je i v tomto případě nutné vytvořit mezi různými délkami vlasů nenásilné přechody. Lokny v horní části hlavy by neměly být příliš krátké, abyste nepřipomínali pudla…

Díky těmto trikům jsou odstupňované sestřihy velkým hitem:

  • Strukturu odstupňovaného či stupňovitého účesu zvýrazní melír či zesvětlené pramínky vlasů. Tento účes vypadá obzvlášť dobře, když mají zesvětlené pramínky dva nebo tři různé odstíny.
  • Účesy vytvořené ze stupňovitě sestříhaných vlasů mohou někdy působit trochu neupraveným dojmem. Zapracujte do suchých vlasů stylingový krém, gel nebo vosk, abyste stupňovitý sestřih účesu zvýraznili.
  • Odstupňované sestřihy na krátkých a středně dlouhých vlasech není obvykle nutné upravovat pomocí kulatého kartáče. Namísto něj k tomuto účelu ideálně postačí kartáč plochý. Vlasy vyfénujte proti směru růstu a poté nejprve na jednu stranu a pak na druhou. Nakonec je vhodné vlasy vyfénovat směrem dopředu a pak směrem dozadu. Díky tomuto postupu získají vlasy velký objem a lesk, přičemž zůstanou hladké a rovné.
  • Máte-li vlasy husté, měli byste se u svého kadeřníka informovat na techniku efilace. Tato metoda spočívá v tom, že se do pramenů vlasů s pomocí efilačních nůžek vystřihují větší mezery. To vytvoří celkově měkčí kontury a celý sestřih působí méně kompaktním dojmem.

Pokochejte se pohledem na odstupňované sestřihy hvězd

Objevte: Sestřihy