Tři ženy s různými účesy a slunečními brýlemi
Vlasový styling | Módní účesy pro ženy

Správný sestřih v každém věku

Super dlouhé kadeře v padesáti? Ježek ve dvaceti? V dnešní době máme na výběr tolik střihů! Který je ale ve Vašem věku nejlepší a ještě navíc stylový a moderní? V tomto článku Vám odhalíme ty nejkrásnější sestřihy.

Každý by měl nosit účes, ve kterém se cítí nejlépe. Existují ale střihy, které všeobecně podle věku vypadají lépe nebo hůře. Co je neskutečně cool, když Vám je dvacet, může v šedesáti působit trochu uměle. V tomto článku se dozvíte, jaký sestřih Vám bude ve Vašem věku zaručeně slušet.

Dvacátnice: ježek

Žena s účesem ježek

Vzpomeňte si na legendární hudební klip k písničce “Nothing Compares 2 U” zpěvačky Sinead O'Connor. Jejím střihem vlasů se inspirovaly davy. Nyní je tento super krátký sestřih znovu v módě. Zamyslete se tedy, kdy jindy si tento účes užít, než právě ve dvaceti? Ježek ale vyžaduje odvahu. Vlasy se vyholí na tak krátko, jak si jen troufnete. Výsledek je oslnivě odvážný, moderní a sexy. Ještě než ale sáhnete po strojku, poraďte se s profesionálem. Dobrý kadeřník dokáže rychle odhadnout, jestli Vám tento střih bude slušet. Všeobecně platí, že čím jemnější máte rysy v obličeji, tím lépe na Vás bude krátký sestřih vypadat.

Třicátnice: francouzské mikádo

Žena s francouzským mikádem

Viva la France! Z Francie pochází spousta skvělých věcí: víno, croissanty, sýry, bagety – a francouzské mikádo. Takto střižené vlasy nedosahují dále než na hrudník, což znamená, že nejsou příliš dívčí. Francouzské mikádo vypadá opravdu dobře s pěšinkou uprostřed, jemnými vlnami a krátkou ofinou ve stylu Brigitte Bardot. Dodá Vám stylový, nonšalantní vzhled. Tip: Nemáte přirozeně vlnité vlasy? Vytvořte si je natáčkami, kulmou nebo žehličkou. A pokud ještě přidáte sprej na podporu textury, Vaše vlasy získají úplně nové dimenze.

Čtyřicátnice: super dlouhé vlasy

Smějící se žena s dlouhými vlasy

Když může dlouhé vlasy nosit Heidi Klum, tak je může nosit každá čtyřicátnice. Dlouhé vlasy evokují mládí a svěžest, ale opět to záleží na střihu. Tím, že si vlasy prostě necháte narůst, jim žádný tvar nedodáte. Pokud máte silné vlasy, je dobré sestříhat. Pokud chcete zvýraznit svůj obličej, přidejte ofinu. A aby byly opravdu oslnivé, měly by překypovat zdravím a krásou. Tip: Pravidelně používejte vlasové masky a pár kapek vlasového oleje na konečky.

Padesátnice: lob

Žena s účesem lob

V padesáti už super dlouhým vlasům můžete dát sbohem. Lob je tedy perfektním dočasným řešením v tomto věku. Vlasy končí na úrovni ramen a dlouhá ofina může zdůraznit Vaše obličejové rysy. Tip: Fénujte si vlasy s kulatým kartáčem a Váš účes pak bude moderní a nebude vypadat strnule. Pro lepší výdržnost zafixujte lakem.

Šedesátnice: mikádo

Žena s mikádem a brýlemi

Šedé mikádo působí sebejistě a stylově. Tento moderní střih dokonale sluší ženám po šedesátce. Účes můžete obměňovat tak, že jej uhladíte pomocí žehličky, nebo navlníte pomocí kulmy. K mikádu můžete nosit rovnou ofinu i patku. Na nějaké vrásky pak každý zapomene ;).

Objevte: