Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Pomoc pro suché a lámavé vlasy

Hedvábně jemné vlasy jsou krásné na pohled i na dotek. Naštěstí je možné suché, lámavé a neposlušné vlasy rychle proměnit v zářivé a poddajné vlasy. Pomůžeme vám, aby se vaše vlasy opět staly vaší královskou ozdobou. Postupujte podle jednoduchých rad a užijte si zářivé a zdravě vypadající vlasy.

Jak byste popsala své vlasy? Použila byste slova jako nepoddajné, lámavé, poškozené, matné nebo ještě hůř? Vše, co vaše vlasy potřebují je výživná, zvlhčující něžná dávka milující péče. Vrstva kutikuly od přírody pevně obepíná každý vlas, aby vytvořila rovnoměrný světlo odrážející povrch. Tento hladký povrch je u poškozených vlasů narušen a kutikula netvoří přirozený pevný a hladký obal vlasu. V takovém případě vnější kutikula vlasu odráží jen málo světla. Ve výsledku poškozené vlasy vypadají matně a bez života.

Důsledná správná péče poskytne vašim vlasům zářivý lesk a vitalitu. Cesta ke zdravě zářivým vlasů bude rychlá a snadná, jakmile se dozvíte co dělat a co naopak nedělat.

1. krok: šampon

Používejte jemný šampon súčinnými pečujícími složkami. Je důležité šampon vmasírovat přímo do pokožky, aby se šampon pokud možno vyhnul konečkům vlasů. Šampon z vlasů vypláchněte, ale přestaňte s oplachováním, dokud jsou vlasy ještě hedvábně hebké na omak. Velmi poškozené vlasy potřebují péči, která byla vytvořena k regeneraci poškozených vlasů.

2. krok: vysoušení vlasů

Vlasy vysoušejte směrem od kořínků ke konečkům, ne obráceně. Je to šetrnější k vlasové kutikule a minimalizuje se tak krepatění. Při používání této techniky budou vaše vlasy zářivější.

3. krok: styling

Vlasový olej je okamžitou záchranou pro matně vypadající vlasy. Dokonce i jen kapka vlasového oleje vrátí vlasům lesk a přirozenou poddajnost. Poletující vlasy vás budou poslouchat, když je ošetříte leskem nebo hydratačním sprejem.

Další tipy pro suché vlasy

Kromě běžné péče o vlasy může pomoci také pravidelná masáž pokožky hlavy, kterou se stimuluje prokrvení pokožky a je prevencí před vysoušením vlasů. Také pomáhá kartáčování vlasů od kořínků ke konečkům. Každý zub na kartáči přináší maz od pokožky až ke konci vlasu. Kartáčováním se vaše vlasy stanou poddajnější a zářivější.

Vlasový expert Schwarzkopf Armin Morbach se ve svém videu s vámi podělí o své zkušenosti s péčí o poškozené vlasy. Vaše vlasy budou poddajné a zářivé během chvilky! 

Video: Jak proměnit poškozené vlasy ve hřívu zářících hedvábných vlasů