Vlasový styling | Mikádo

Módní střihy: Na scénu přichází zešikmené mikádo!

Mikádo představuje klasiku. Mezi lidmi je velmi oblíbené zřejmě i proto, že je jednoduché (avšak nikoli konzervativní) a krátké (avšak stále variabilní). V současnosti je mikádo nemyslitelné bez výrazně zešikmených postranních vlasů. Řekneme si, kdo může mikádo nosit a jak o mikádo pečovat. Také si něco povíme o tom, že ne každá struktura vlasů je pro mikádo vhodná.

Ve své původní podobě sahá mikádo přibližně k bradě a má jasně definované kontury. Mikádo patří k nejoblíbenějším účesům na světě, protože se velmi snadno vytváří i udržuje. V průběhu let se délka mikáda proměňovala a nyní může sahat od ušního lalůčku až po ramena. To znamená, že tento styl lze optimálně přizpůsobit proporcím každého obličeje. To platí zejména pro nejžhavější trendy tohoto vzhledu se zešikmenými postranními vlasy.

Máte-li obličej spíše dlouhý, měli byste zvolit mikádo co možná nejkratší. Tak se bude pozornost zaměřovat na obličej. Díky několika krokům získá váš účes lehkost, oživí se a nebude plihnout. Obličeji s ostrými rysy sluší nejlépe mikádo s měkkými konturami. Kulatý obličej vypadá nejlépe v delším mikádu s malým objemem po stranách.

Mikádo a hvězdy: Mikádo a hvězdy aneb co se líbí celebritám

Mikádo je ideálním účesem pro (téměř) všechny hlavy

Mikádo také není příliš náročné na strukturu vlasů. Senzační účes může vytvořit i na vlasech jemných. Také vlnité a nepříliš kudrnaté vlasy jsou pro nové hravé verze mikáda vhodné. Neposlušné vlasy a kadeřavé trvalé ondulace jsou známé tím, že se vymykají veškeré kontrole a velmi problematické jsou i pro tvorbu mikáda, zejména pro mikádo s vlasy nad čelem. Dva posledně jmenované typy vlasů jsou v podstatě jediným důvodem, proč byste mikádo zvolit neměli. Ženám s intenzivní trvalou ondulací se mikádo velmi pravděpodobně líbit nebude (pyramidový efekt!).

Nejlepší ze všech – mikádo

Obecně vzato se mikádo snadno udržuje. Při správném sestřihu je zapotřebí jen velmi málo úsilí, aby si mikádo udrželo tvar. Čím je mikádo kratší a preciznější, tím častěji je nutné navštěvovat vlasového stylistu a nechat si vlasy zastřihávat (kratší mikádo každé čtyři týdny a delší mikádo přibližně každých šest až osm týdnů).