Žena s krátkými vlasy a melírem
Barvy na vlasy | Melír

Stylové a moderní – melíry v krátkých vlasech jsou zpět

Přáli byste si osvěžit barvu svých krátkých vlasů? Vyzkoušejte melír! Ten už se zbavil své reputace z devadesátých let a znovu se vrací. Čtěte dál a zjistěte, jak se dnes melírují krátké vlasy.

Přijdou Vám melíry v krátkých vlasech trochu oldschoolové? Ani náhodou! Pokud se nanášejí novými melírovacími technikami, mohou být opravdu stylové. Nemusíte se bát „zebry“ typické pro 90. léta. Moderní melíry v krátkých vlasech vypadají daleko přirozeněji a jsou pro vlasy příjemným osvěžením. V tomto článku Vám prozradíme, které barvicí techniky Vám zajistí opravdu stylový barevný výsledek.

Jak se dnes melírují krátké vlasy?

Žena s krátkými vlasy a melíry z profilu

Melíry v krátkých vlasech vypadají stylově, jako kdyby vznikly působením sluníčka.

Nejlepší melíry jsou takové, které vypadají, jako by je stvořila sama matka příroda. Představte si své vlasy po dni stráveném na pláži, tak asi takhle by měl melír vypadat. Bojíte se náhlých, nepřirozených přechodů mezi melírem a Vaší přirozenou barvou? Nebojte se! Se správnou melírovací technikou jednoduše dosáhnete přirozeného výsledku. Ideální je například balayage. Tato barvicí technika se dá použít jak u dlouhých, tak u krátkých vlasů. Barva se nanáší ručně pomocí štětce. Výsledkem je pak velmi dynamický, moderní melír. Kromě balayage existuje také palm painting, což je další nová technika, která je ideální pro krátké vlasy. Barva se na vlasy nanáší pouze dlaněmi. Důležité ale je si vždy chránit kůži pomocí rukavic. Výsledkem je pohodový melírovaný účes. Tip: Palm painting je ideální, pokud si chcete nechat jenom zesvětlit konečky.

 

Chcete vyzkoušet palm painting nebo balayage doma? Nejlepší bude, když poprosíte kamarádku, aby Vám pomohla s aplikací. Barvení zadních vlasů by totiž mohlo být složité.

Nejlepší barvy pro melírování krátkých vlasů

Pohled zezadu na ženu s krátkými vlasy a melírem.

Přirozené melíry vypadají úchvatně i v trochu delších vlasech.

Světlý melír nejlépe vytvoříme tak, že vlasy odbarvíme. Plavý základ pak můžeme krásně osvěžit zlatě plavými nebo hnědými melíry. Že byste raději zkusili něco barevnějšího? Pak vyzkoušejte polopermanentní barvu. A pokud si nejste jistí, jakou kombinaci barev zvolit a jestli Vám budou tyto barvy slušet, poraďte se s profesionálním kadeřníkem.

Dokonalá péče o melírované krátké vlasy

Abyste své obarvené vlasy udrželi krásné a lesklé co nejdéle, je důležité jim dopřát správnou péči. Ideální je používat přípravky určené pro obarvené vlasy. Jednou týdně také používejte vlasovou masku. Tip: Čím jsou vlasy kratší, tím méně přípravku na ně nanášejte. Masku aplikujte pouze na konečky, abyste své vlasy zbytečně nezatěžovali. Nebo používejte bezoplachové přípravky, ty jsou pro krátké vlasy ideální. Nezatěžují je a poskytují jim důkladnou výživu.

Objevte: