Barvy na vlasy | Melír

Nový trend: proužky ve vlasech

Uniformita rozhodně není trendy. Právě nyní se vrací účesy s proužky, díky kterým jsou vlasové kreace celebrit tak zajímavé. Ukážeme Vám, jak hvězdy nosí proužky ve vlasech a seznámíme Vás s technikami světlých nebo tmavých melírů i nových barvících technik.

V nedávném výzkumu, který zpracoval jeden výrobce elektrických přístrojů, bylo zjištěno, že asi 70 procent žen pravidelně používá barvící přípravky na vlasy. Velká část těchto žen si ráda barví proužky, protože je to jednoduchý způsob, jak oživit a vylepšit svoji přirozenou barvu vlasů. Zvlášť populární je barva „jako bych se vrátila od moře“.  Takový účes napodobuje nádherné efekty, které na vlasech vytvoří dostatek slunečního svitu. Moderní melíry už nevypadají jeden jako druhý, jak tomu bývalo v minulých letech. Pramínky v různých odstínech vypadají více přirozeně. Výrobci vlasových barev se přizpůsobili novému trendu a vyvinuli takové barvy, které vytvoří škálu harmonicky vyvážených odstínů. Díky tomu je barvení proužků v domácím prostředí snadné a rychlé. Náš minikurz v barvení melírů vám pomůže najít tu pravou melírovací techniku pro Vaše vlasy.

Světlé melíry

Světlé melíry (highlights) jsou obvykle na různé stupně odbarvené pramínky vlasů. Světlé melíry vypadají dobře u jakékoliv barvy a mají tu výhodu, že není třeba odbarvovat všechny vlasy na hlavě. Celebrity si v poslední době oblíbily účes, jakoby se zrovna vrátily z dovolené u moře. Alespoň jejich vlasy to naznačují, aniž by vypadaly nepřirozeně. K vytvoření takového efektu je třeba při barvení melírů použít štětec. Díky této technice se vyhnete náhlým barevným přechodům a vlasy proto budou vypadat přirozeně.

Tmavé melíry

Tmavé melíry (lowlights) jsou opakem světlých highlights. Tmavší pramínky dodávají vlasům hloubku a lesk. Původně byly tmavé pramínky vytvořeny pro šedé vlasy. Tmavší barva se nanesla na šednoucí prameny vlasů, aby se schovaly mezi ostatní stále přirozeně zbarvené vlasy. Postupně bylo zjištěno, že tmavá barva také tvoří optickou iluzi. Tmavší proužky tak přidávají vlasům dojem objemu. To je jistě bonus navíc pro všechny s řídkými nebo jemnými vlasy.

Nový trendem melírování jsou červené proužky

Ženy s tmavými vlasy ten problém znají. Když chtějí mít zářivé červené pramínky v tmavých vlasech, znamená to vlasy nejprve odbarvit a pak je obarvit na červeno. Bez odbarvení jsou červené proužky sotva viditelné. Moderní červené melíry nabízejí řešení tohoto problému, protože jemně pramen vlasů odbarví a pak zakryjí sytou červenou barvou v jednom kroku. Vytvoření červených proužků je tak rychlejší a se spolehlivějším výsledkem.

Pramínky tón v tónu se dvěma nebo třemi barvami

Letní slunce přirozeně zesvětlí nejvíce vrchní část vlasů. Tyto prameny vlasů září v různých světlejších odstínech. Melíry tón v tónu s více odstíny imitují tento efekt. Jednotlivé partie vlasů jsou pokryty různými, ale vždy harmonicky laděnými pigmenty. Výsledkem je velmi přirozeně vypadající a velmi atraktivní barva vlasů. 

Pramínky ve vlasech celebrit