Vlasový styling | Tipy a triky

Objem u kořínků vlasů: Rovné, ale nikoli zplihlé!

Rovné a lesklé – právě takhle chcete, aby vypadaly vaše vlasy. Zároveň byste si však přáli, aby byly u kořínků pružné a měly objem. Jsou tyto dva požadavky neslučitelné? Vůbec ne! Stačí, když vyzkoušíte našich pět tipů pro více objemu u kořínků.

Jak vytvořit dostatečný objem

Jak vytvořit dostatečný objem i lesklou a rovnou strukturu vlasů.

„Přejete si fénováním narovnat vlasy?“ Mějte se na pozoru! Mnoho kadeřníků vám nejprve položí tuto otázku a poté svůj slib začnou plnit, ale jste si opravdu jisti, že přitom berou na vědomí tvar vaší hlavy a strukturu vlasů?

Pramen po prameni natahují vlasy přes kulatý kartáč. Vaše vlasy jsou pak samozřejmě rovné jako nikdy předtím, ale jen zplihle visí dolů. To však většina z nás ze zjevných důvodů neocení. Tato technika nám totiž bude lichotit jen tehdy, máme-li velmi husté, silné vlasy a klasický tvar hlavy. Všichni ostatní by měli raději chtít posílit objem vlasů u kořínků.

Jak na to:

Jak na to:

Tip číslo 1: Správné množství stylingových přípravků

K vytvoření objemu u kořínků se používají pěnová tužidla, lotion či tonika pro fénování vlasů. Důležité: Pěnového tužidla postačí množství o velikosti golfového míčku; vody pro fénování vlasů postačí množství odpovídající šesti až sedmi stříknutí. Větší množství by mohlo vlasy slepit. Tyto stylingové přípravky fungují nejlépe, když je do vlasů včešete od hlavy až do úrovně uší pomocí hřebene nebo kartáče.

Tip číslo 2: Trik se studeným vzduchem

Fén se nepoužívá pouze k foukání horkého vzduchu na vlasy. Využít můžete i vzduch studený. Tato fáze je důležitá, protože vytvořený objem zafixuje. Proto byste nejprve měli prameny vlasů natahovat přes kartáč a foukat na ně teplý vzduch. Poté vlasy na kartáč natočte a ochlaďte je proudem vzduchu studeného. Ponechte kartáč ve vlasech několik minut. Na vlasy sahající k bradě a delší doporučujeme používat kulatý kartáč o průměru alespoň šest centimetrů. Použijete-li kartáč s menší hlavou, vytvoříte namísto objemu spíše lokny.

Tip číslo 3: Učešte si pěšinku jinak

Vlasy si zvyknou na mnoho věcí, včetně stále stejné pěšinky, ale právě tam, kde si ji češete, mají tendenci slehávat. Dbejte tedy na to, abyste účes čas od času trochu obměnili a pěšinku si pro změnu učešte na druhé straně. Vlasy se pak u hlavy znovu postaví a vytvoří u kořínků vlasů více objemu. U delších vlasů funguje skvěle následující trik: Použijte měkkou textilní gumičku a čerstvě umyté, stále ještě vlhké vlasy stáhněte do ohonu vysoko na temeni hlavy. Po několika hodinách vlasy rozpusťte. Výsledkem bude plný objem u kořínků a váš spokojený úsměv před zrcadlem.

Tip číslo 4: Vytváření iluzí / Trik s tupírováním

Tupírování je lety prověřená „nouzová“ metoda, jak vlasům přidat na objemu u kořínků. Pochopitelně nechcete vypadat jako načepýřený vrabčák. Aby k tomu nedošlo, nezačínejte vlasy divoce tupírovat od horní vrstvy na temeni hlavy. Náš tip: nejprve uchopte horní vrstvu vlasů a upevněte ji na temeni hlavy ji. Poté můžete pomocí hřebenu s jemnými zuby velmi mírně natupírovat vlasy pod ní. Horní vrstvu vlasů pak sčešte zpět na místo a vše zafixujte velmi malým množstvím laku na vlasy. Výsledek je skvělý - a jakým trikem jste ho dosáhli, víte jen vy a zrcadlo.

Tip číslo 5: Ochrana stylingu

Dokonalým završením účesu s objemem je lak na vlasy. Zapomeňte však na to, že byste při nanášení nádobku drželi nad hlavou. Vytvořili byste si helmu a jemné vlasy byste mohli až příliš zatížit. Mnohem účinnější je zvedat jednotlivé prameny horních vlasů a lak aplikovat ze strany ke kořínkům.

Objevte: Typy a triky

Související články