Vlasový styling | Tipy a triky

Pinetky: Trendy vlasový doplněk

Staré dobré sponky do vlasů. Každý je zná, každý je doma má. Obvykle si vedou samostatný život pod vlasy, schované hluboko uvnitř účesu. Ale takové účesy jsou dávno pryč. Uvítejte pinetky na veřejnosti – zlaté, stříbrné, černé nebo dokonce v neonových barvách, kovové sponky se nyní používají jako doplňky, které jsou jako malá umělecká díla výpovědí. V naší galerii účesů vám odhalíme, jak můžete využít jednoduché sponky k co největšímu možnému efektu.

Galerie: Pět nejlepších účesů s pinetkami

Jak správně používat pinetky

1. Většina lidí to dělá špatně, protože dává sponku do vlasů tou hladkou stranou dolů. A přitom ta vlnitá část je tou správnou, aby se sponka lépe přizpůsobila tvaru hlavy.

2. K uchycení jednotlivých pramenů vlasů nebo sepnutí ofiny dozadu, postupujte následovně: sponku (ideálně krátkou) shora nebo zespoda zasuňte do vlasů, pak ji otočte a posuňte po prameni v opačném směru.

3. Pokud máte husté vlasy nebo jsou příliš těžké a chcete vytvořit výčes, který bude držet, existuje následující trik: do účesu vložte dvě dlouhé pinetky křížem nebo shora a zdola.

4. Používejte pouze sponky chráněné na koncích plastem. Jinak by ostré hrany mohly snadno poškodit vaše vlasy a pokožku hlavy.

5. Pro dodatečnou fixaci naneste na pinetky před použitím lak na vlasy.

 

Objevte: Typy a triky

Související články