Vlasový styling | Tipy a triky

Fény na vlasy foukají horký vzduch, ale některé navíc …

Sušit vlasy přirozeně bez fénu je samozřejmě nejlepší. Jenže pak přijde ranní spěch. Naší záchranou je fén, který dokáže ušetřit drahocenné minuty. Moderní fény na vlasy jsou vysoce výkonné a zároveň úžasně šetrné. Vysvětlíme vám, jak fén používat co nejefektivněji, aby vaše vlasy zanechal v té nejlepší kondici a aby mohly vyjadřovat váš osobní styl.

Vlasy hýčkané, a nikoli zničené: Celý rozdíl spočívá v použití těch správných technik!

Horký vzduch z fénu představuje pro vlasy jisotu zátěž. Proto je vhodné na ně před fénováním nanést ochrannou vrstvu. Použijte pěnové tužidla, nebo speciální termospreje. Stylingové přípravky obalí každý vlas velmi tenkou vrstvou, která jej ochrání před poškozením způsobeným nešetrným kartáčováním a vysušujícím účinkem horkého vzduchu.

Nejlépe funguje fén na vlasy se dvěma nebo třemi teplotními stupni, dvěma nebo třemi rychlostními stupni proudění vzduchu a také s možností vysoušet vlasy vzduchem o teplotě okolního vzduchu. Váš fén by měl mít i dostatečný výkon:1600 až 2000 wattů (i více) vám vlasy vysuší v mžiku. Tím ušetříte čas potřebný k jejich úpravě. Před koncem vysoušení nastavte fén na vysoký výkon a střední teplotu. Poté můžete přikročit ke stylingu.

Fén s možností vysoušet vlasy vzduchem o teplotě okolního vzduchu by měl být součástí každé stylingové výbavy

Kulatý kartáč dodá středně dlouhým a dlouhým rovným vlasům pružnost a nádherný lesk. Uchopte horní vrstvu vlasů a pomocí skřipců ji upevněte na temeni hlavy. Spodní prameny můžete nyní na nižší teplotu vyfénovat přes kulatý kartáč. Chcete-li vytvořit větší objem u hlavy, můžete spodní prameny při natahování přes kulatý kartáč nejprve zahřát krátkým proudem teplého vzduchu a poté ochladit silným proudem studeného vzduchu. Pak nechte vlasy chvilku vychladnout. Celý proces urychlíte, když kulatých kartáčů použijete několik. Nejsnáze to jde, když jsou rukojeti kartáčů lehké a nestahují vlasy příliš směrem dolů. Z odlehčených kartáčů budou vlasy také méně vyklouzávat.

Rovné a ploché kartáče jsou nejvhodnější pro kratší vlasy a mikáda (od velmi krátkých až po účesy sahající k ramenům). Hlavu nakloňte mírně na stranu a při kartáčování postranních vlasů proti směru růstu trochu přitlačte. Současně s kartáčováním vysušte každý pramen fénem. Totéž pak udělejte se zadní částí vlasů.

Velmi krátké chlapecké sestřihy oživíte pomocí rukou. Při fénování vlasů berte do prstů jednotlivé prameny a mírně je natahujte směrem od hlavy. Takto vytvoříte módní chlapecký styl a dodáte vlasům strukturu.

Fénování vlnitých nebo kudrnatých vlasů vás nebude stát příliš námahy. Speciální difuzérový nástavec vytvoří šetrný proud teplého vzduchu, aniž by vaše lokny proměnil v nezvladatelný chaos a vy jste získali vzhled vrabčáka… Narovnat vlnité vlasy vám umožní velký kulatý kartáč. Při natahování jednotlivých pramenů přes kulatý kartáč použijte jen přiměřenou sílu. Budete-li jednotlivé prameny při fénování natahovat nejprve směrem dovnitř a pak směrem ven, budou vaše vlasy hezky rovně splývat.

Jak vlasy správně fénovat

Fény na vlasy podle tříd

Moderní fény na vlasy jsou mnohem sofistikovanější než dříve a dokážou víc, než jen foukat vzduch. Přinášejí řadu pokročilých funkcí, které vašim vlasům prospějí:

Ionizace: Současně s proudem vzduchu vypouští váš fén záporně nabité ionty, které se navážou na kladně nabité vlasy a celé je obalí. Tento proces zabrání vzniku statické elektřiny a poletování vlasů. Navíc, ionizace pomáhá udržovat přirozenou vlhkost vlasů.

Keramické prvky pomáhají zabraňovat rychlému přesušení - vydávají šetrné infračervené teplo, díky němuž dochází k jemnému zahřívání vlasů zevnitř směrem ven.

Nástavce pro konečnou úpravu vlasů (difuzéry): Keramické nástavce vaše vlasy během vysoušení pročesávají. Ve výsledku jsou vlasy obzvlášť hladké a úžasně lesklé.

Ochrana barvy: Speciálně vyvinutý nástavec na fén směruje do proudu teplého vzduchu chladný vzduch. Cílem je zabránit poškození vlasů v důsledku vysokých teplot a ztrátě barvy u barvených vlasů.

Inteligentní vysoušení: Tato speciální funkce vytváří jemně kalibrovaný proud rovnoměrně zahřívaného vzduchu.

Super vysoušeče: Tyto nejmodernější přístroje se pyšní o 50 % efektivnější cirkulací vzduchu. Přidejte výkon 2500 wattů a vaše vlasy budou suché dvakrát rychleji.

Objevte: Typy a triky

Související články