Žena s nezkrotnými vlasy
Vlasový styling | Tipy a triky

První pomoc při nezkrotných vlasech

Jsou dny, kdy Vaše vlasy prostě nedrží v žádném účesu, a vy přemýšlíte, že budete radši celý den nosit klobouk. To sice můžete, ale nemusíte! Přinášíme Vám nejlepší stylingové tipy a triky, které Vás v takovýto den zachrání.

Žena s nezkrotnými vlasy vyrazila ven s polovičním drdolem

Jednoduché řešení, když nemůžete své vlasy dostat pod kontrolu: poloviční drdol.

Šli jste si včera lehnout s mokrými vlasy? Můžete se probudit a vypadat dobře, ale také to může skončit nezkrotnými vlasy. To je však jen jeden z případů, který může vést k tomu, že se Vaše vlasy odmítnou nechat zkrotit. Každému už se to někdy stalo. Zde najdete pár tipů a triků, jak nakonec takovéto vlasy dostat pod kontrolu.

  1. Klasické řešení, které ale ne vždy stačí: pokud se ráno probudíte s mastnými vlasy a nemáte čas si je umýt, zachráníte se suchým šamponem. Jednoduše jej nasprejujte ke kořínkům, vmasírujte do vlasů konečky prstů a vyčešte. Bonusový vedlejší efekt: suché šampony dodávají vlasům objem, takže Vás mohou vysvobodit i ve dnech, kdy je máte trochu zplihlé.

  2. Kroucení vlasů? Žádný problém. Tento trik funguje kdykoli a kdekoli a trvá jen několik málo vteřin: naneste si na vlasy lak a vyčesávejte, dokud je nedostanete pod kontrolu. Jediná nevýhoda je, že tento trik funguje jen s rovnými vlasy.

  3. Máte přirozeně vlnité vlasy, které se nenechají zkrotit? Může Vám pomoci sprej na podporu vln. Funguje nejlépe, když se předkloníte a necháte vlasy viset dolů. Můžete také od konečků až ke kořínkům do vlasů vmasírovat balzám na podporu vln.

  4. Suché konečky opravdu vyřeší pouze návštěva kadeřníka. Krátkodobě, mezi jednotlivými návštěvami, Vám ale může pomoci vlasový olej nebo regenerační pečující přípravky na roztřepené konečky.

  5. Pokud se ráno probudíte s nezkrotnými vlasy, skvělým řešením je také poloviční drdol. Jednoduše si stáhněte horní vlasy do drdolu a spodní nechte rozpuštěné. Tento účes je skvělý, zvláště pokud chcete zakrýt ofinu, která není čerstvě umytá. Tu ale také můžete přichytit ke straně vlásenkou. Výsledek? Stylový, každodenní účes.
one dam image
Nejlepší tip: široký úsměv pomůže, ať budou Vaše vlasy sebenezkrotnější!
Objevte: Typy a triky