Woman with chestnut ombré hair
Barvy na vlasy | Hnědé vlasové barvy

Trendy barva – kaštanové ombré: Hnědé vlasy ještě nikdy nebyly krásnější

Existuje mnoho odstínů hnědé, ale výrazné načervenalé odstíny jsou teď rozhodně nejoblíbenější. Barva vlasů tohoto jara se jmenuje kaštanové ombré. Styl ombré se vyznačuje tím, že nepoznáte přechod mezi barvami, což Vašim vlasům dodá neskutečně přirozený, elegantní vzhled.

Pro ombré je důležitý jemný přechod barev – ze světlé až do tmavé. Na rozdíl od ostatních technik se ombré nesnaží o kontrast, ale o jemný přechod mezi světlými a tmavými tóny.

To vytváří přirozený efekt podobný tomu, jak na vlasy působí slunce. Toto jaro nás však v oblasti stylů ombré čeká jedna novinka: kombinace syté, kaštanově hnědé barvy a červených tónů. Toto spojení tmavě hnědé s výrazně červenými konečky působí svěže a moderně. A i proto se zde podrobněji podíváme na to, jak toto trendy ombré ve vlasech vytvořit a jak obarveným vlasům poskytnout správnou péči. Navíc přinášíme nové styly, které Vám v kombinaci s touto novinkou budou nejvíce slušet.

Setkání červené a hnědé – jak vytvořit kaštanové ombré

Žena s kaštanovými ombré vlasy nosí streetstyle

Cool street styl s rozpuštěnými vlasy v barvě kaštanového ombré.

Základní barva této novinky, jak již její název napovídá, je kaštanově hnědá. Tento sytý, tmavý odstín už sám o sobě obsahuje špetku měděné. Kaštanová barva se nanáší na celou horní část vlasů. Nenabarvené zůstanou pouze délky a konečky vlasů. Ty je možné podle Vaší přirozené barvy i odbarvit, než si na ně nanesete zářivý červenohnědý mahagonový odstín. Pro dosažení harmonického přechodu je důležité, aby červená barva pronikla i do hnědé horní části vlasů a vytvořila tak jemný ombré vzhled bez výrazných kontrastů.

Tipy pro kaštanové ombré

Harmonická souhra barev je pro červenohnědé ombré zásadní. Za každou cenu předejděte výrazným přechodům. Tento styl pak můžete ještě více oživit vlnami. Pomocí velkých natáček, kulmy nebo žehličky na vlasy si ve vlasech vytvořte jemné vlny. To zvýrazní kontrasty a dodá Vašim vlasům objem.

 

Červené tóny Vašich vlasů dokonale zvýrazní také culík. Stažené vlasy na hlavě budou jednoduše hnědé, zatímco volné vlasy v culíku budou moderní a extravagantní díky svým červeným tónům. I klasický outfit se díky této vychytávce stane neobyčejným.

 

Kaštanové ombré ale můžete nosit i v uhlazené variantě. Pokud si vlasy žehlíte, je ještě důležitější, aby přechod mezi barvami byl harmonický a kvalitně provedený.

one dam image
Uhlazené, stažené vlasy s měděnými konečky.

Kaštanové ombré: Jak pečovat o červenohnědé vlasy

Pokud se rozhodnete pro tento trendy vzhled, Vaše vlasy by měly být dokonale připravené a měly by dostat potřebnou péči. Odbarvování a barvení si vezme svoji daň, a tak je v tomto případě předchozí i následná péče o to důležitější. Balzám a maska jsou zásadní, protože regenerují strukturu vlasů zevnitř a uhlazují zhrubělou vnější vrstvu, čímž vlasům dodají lesk a zdravý vzhled.

 

Pro dosažení dlouhotrvajícího barevného výsledku doporučujeme používat speciální pečující řady. Šampony a balzámy na barvené vlasy obsahují ochranu před slunečním UV zářením a pomáhají tak Vašim vlasům zůstat krásné.

 

Šampony pro hnědé vlasy či jednoduché vymývací přelivy také nejsou špatný nápad – tu a tam osvěží barvu Vašich vlasů, takže budou opět vypadat jako čerstvě nabarvené.

Objevte: