Péče o vlasy | Ochrana

Ochrana vlasů proti vysokým teplotám: Abyste stylingu později nelitovali

Noblesní účesy můžete s pomocí žehličky i kulmy vytvářet bez poškození vlasů - pokud ovšem budete používat ty správné produkty a budete-li znát základní pravidla stylingu při využití vysokých teplot.

Vlasy si uchovají tvar, v němž vychladnou. Proto mohou žehličky proměnit neposlušné lokny na lesklé rovné prameny vlasů a proto mohou kulmy dodat bohatý objem vlasům zplihlým. Pro vaše vlasy však může styling za použití vysokých teplot představovat problém. Stylingové nástroje dosahují teploty až 220 °C a na nechráněných mokrých vlasech způsobují mikroskopické poškození.

Dlouhodobými důsledky používání těchto nástrojů jsou roztřepené konečky, ztráta lesku a lámavost vlasů, čemuž lze zabránit nanesením ochranných produktů. Díky nim je styling snazší a nedochází k lokálnímu přehřívání vlasů. Stejně důležitý je také výběr stylingového nástroje. Modernější žehličky mají speciální povrchy (např. keramické), které zajišťují rovnoměrné a přiměřené zahřívání vlasů.

Devět tipů pro šetrný styling za použití vysokých teplot

  • Vlasy musí být suché, než je za použití vysokých teplot začnete tvarovat. Dokud jsou vlasy mokré, mají změněnou chemickou strukturu. Použijete-li vysoké teploty na mokré vlasy, může dojít k nevratnému poškození povrchu i vnitřní struktury vlasů.
  • Před každou úpravou vlasů je proto nutné použít stylingové produkty, které je před poškozením vysokými teplotami ochrání.
  • Ochranných produktů proti vysokým teplotám existuje celá řada. Některé dokážou vytvořit rovné a lesklé vlasy či pružné lokny, jiné zajišťují velmi šetrný styling. Můžete si proto vybrat produkt, který bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Díky tomu bude styling snazší a vlasy dokonale chráněné.
  • Ochranné produkty proti vysokým teplotám se snáze nanášejí do mokrých vlasů. Abyste tedy zajistili ochranu každého jednotlivého vlasu, měli byste tyto přípravky aplikovat, dokud jsou vlasy ještě mokré.
  • Spreje používejte z bezpečné vzdálenosti. Jemná a rovnoměrná mlha, která vlasy ochrání, aniž by je slepila či zatížila, se vytvoří až ve vzdálenosti přibližně 20 až 30 cm. V každém případě se řiďte pokyny uvedenými na obalu produktu.
  • Nanesení ochranného přípravku proti vysokým teplotám musí být důkladné - proto byste měli po jeho aplikaci vlasy ještě šetrně pročesat řídkým hřebenem.
  • Prevencí proti nevratnému poškození vlasů je každotýdenní aplikace vlasové masky pro suché či namáhané vlasy.
  • Různé druhy poškození povrchu vlasů se nejen sčítají, ale každý škodlivý vliv zanechává pokožku hlavy citlivější, takže dopad následujícího „útoku“ je