Ženy s přirozenou barvou vlasů
Barvy na vlasy | Přirozená barva vlasů

Jak rozzářit svoji přirozenou barvu vlasů

Pochlubte se svojí přirozenou barvou vlasů. Můžete ji totiž rozzářit i bez obarvení! V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše po obarvení přejít zpět na svou přirozenou barvu a jak ji ještě trochu vylepšit.

 

Která barva vlasů je nekrásnější? Odpověď je jednoduchá: přece Vaše přirozená! Dokonale totiž ladí k Vaší pleti a očím. Koneckonců nám ji nadělila sama matka příroda. Vaše přirozené vlasy ale můžete jednoduše zvýraznit, ale jen zdravé a dobře upravené vlasy se dokážou opravdu rozzářit. V tomto článku se dozvíte, jak být jednoduše přirozená a jak se z barvených vlasů navrátit zpátky ke své přirozené kráse.

Navrátit svým vlasům jejich původní barvu je opravdu jednoduché

Začněme tou dobrou zprávou: nikdy nebylo jednodušší nechat si odrůst obarvené vlasy. Ptáte se proč? Protože dnes už se odrosty nepovažují za něco negativního. Právě naopak! Tmavé kořínky, které postupně přecházejí ve světlé konečky, jsou dnes opravdu in. Tento účes je tak trendy, pohodový a cool.

Jak na odrůstající barvu

Žena s přirozenou barvou vlasů a melíry.

Získejte dokonalý přechod do své přirozené barvy pomocí jemného melíru.

V určité chvíli budou vlasy odrostlé už moc. To se stane v momentě, kdy budete mít přechod mezi obarvenou a neobarvenou částí asi v půlce vlasů. V tomto místě už to ale nebude jemná přeměna barev, ale ostrá hranice. Nejlépe ji zakryjete pomocí melírů. Váš kadeřník Vám může na vlasy nanést světlé i tmavé melíry ve stejném barevném spektru, jako jsou Vaše přirozené vlasy a odrůstající barva. To Vám zajistí opravdu jemný, přirozený přechod. Poté, co budete tuto techniku nějakou dobu používat, ve Vašich vlasech postupně vznikne přirozené ombré či dip dye. Tento žhavý trend spočívá právě v tmavých kořínkách a světlých konečkách.

Správný sestřih pro Vaši přirozenou barvu

Žena s přirozenou barvou vlasů a leskem

Použijte toner a rozzařte svoji přirozenou barvu vlasů.

Nejlepší způsob, jak se zbavit posledních obarvených vlasů? Nůžkami! Nechte se ostříhat a dokončete tak návrat k Vaší přirozené barvě. Kladným vedlejším účinkem bude, že odstřihnutí konečků Vaše vlasy ozdraví a zanechá Vás pouze s přirozenými, nebarvenými kadeřemi.

Pravidelné zastřihování vlasům prospívá. To proto, že i s tou nejlepší péčí mohou konečky na slunci vyblednout. Dalším faktorem, který přispívá k nevzhledným konečkům, je styling. Nebo se třeba začnou konečky lámat a třepit kvůli neustálému kontaktu s Vašimi rameny.

Tip: Použijte vlasový toner nebo lesk a Vaše přirozené vlasy se opět rozzáří. Vyberte si tón, který je velmi podobný Vaší přirozené barvě vlasů. Je to způsob, jak bez obav osvěžit svou barvu, protože přípravek se jednoduše postupně vymyje.

Zdravé vlasy jsou krásné

Smiling woman with natural brown hair color

Radiantly beautiful: shiny, natural brunette!

Krása Vašich vlasů nezáleží jen na barevných pigmentech, ale také na stavu vlasů. Pokud je jejich vnější vrstva uzavřená a hladká, vlasy lépe odrážejí světlo, jejich přirozená barva získá intenzivní lesk a vypadá prostě skvěle. A to můžete ovlivnit sami tou správnou péčí.

Tip: Vždy si vybírejte šampon podle potřeb své pokožky a vlasů. Pokud máte pokožku hlavy zdravou, kořínky nebudou strádat, a tak Vám zcela jistě porostou dlouhé, silné vlasy. Ujistěte se, že pečujete o lehce sušší délky a konečky pomocí vyživujícího balzámu a občasné masky na vlasy. To zajistí, že všechny Vaše účesy budou plné a Vaše barva dlouhotrvající a krásná. Pro nadstandardní péči používejte vlasový olej či speciální pečující tekutiny, které se aplikují přímo do konečků.

 

První pomoc pro dny, kdy máte nezkrotné vlasy: I s tou nejlepší péčí se občas nezkrotným vlasům nevyhnete. Co Vám může pomoct? Správný účes – zkuste třeba čelenku nebo culík.