Barvy na vlasy | Obarvěte si vlasy

Pozor trend: vše o konturování vlasů

Jen co jsme se dozvěděli o tom, jak můžeme s pomocí makeupu perfektně vymodelovat kontury obličeje, už je tady trend dalšího konturování – tentokrát u vlasů. Speciální barvící technika umožní zvýraznit určitou přednost obličeje anebo zakrýt jeho drobné nedostatky. Představujeme vám vše, co potřebujete vědět o novém trendu konturování vlasů.

Když už to ví Kim Kardashian, už asi každý zaslechl něco o konturovacím šílenství. Má to mnoho výhod: tento trend v líčení vytváří trojrozměrný efekt díky cílené aplikaci různých odstínů, od světlých po tmavé. Můžete tak zvýraznit kontury obličeje, šikovně zakrýt jisté partie, některé oblasti zeštíhlit a jiné zase zvýraznit.  Výrazné lícní kosti, užší nos nebo větší oči? Správně umístěné odstíny různých barevných líčidel vytvoří speciální efekt. Taková vizuální iluze není omezena jen na makeup, mezitím se rozšířila také na vlasy. Cílem je to samé: modelovat rysy obličeje s pomocí efektivně umístěných barevných akcentů. Poskytneme vám všechny klíčové informace o vlasovém konturování.

Co je konturování vlasů?

Podobně jako trend v líčení, i u vlasového konturování může být obličej perfektně konturován díky vzájemné hře světla a stínu. S tím rozdílem, že přesně umístěné odstíny jsou ve vlasech, nikoliv na čele, bradě a tvářích. Zesvětlené pramínky v jistých oblastech nechávají jisté partie obličeje zazářit, zatímco tmavší oblasti zeštíhlují nebo zakrývají drobné nedostatky. Výhodou ve srovnání s konturováním make-upem: barvené vlasy vydrží déle, makepu musíte znovu nanášet každý den.

Jak konturování vlasů funguje?

Je to vše o technice: balayage je tou nejlepší barvící metodou, se kterou docílíte dokonalého wow efektu. Název pochází z francouzského slova „balayer“, což znamená zametat nebo čistit. Klíč: barva je nanášena volnou rukou s pomocí štětce namísto barvení pramínků standardním způsobem ve fólii. Díky tomu může být hříva individuálně modelována a vypadá mnohem přirozeněji.

Efekty konturování vlasů:

Konturování vlasů umožňuje prezentovat tvar obličeje co nejlepším způsobem. Které oblasti si přejete zvýraznit, záleží zcela na vašich konturách. Kulatý, oválný nebo hranatý – správné světlé a tmavé oblasti jsou dostupné pro každý typ obličeje. Podívejte se na svůj typ v naší galerii:

Konturování vlasů pro každý tvar obličeje