Vlasový styling | Zima

Péče o vlasy na podzim a v zimě

Zima si vybírá svoji daň v podobě poletujících neposlušných vlasů, suché pokožky a stylingových problémů v důsledku nošení čepic. V zimních měsících vlasy potřebují velkou dávku hýčkající péče. Vyzkoušejte naše tipy pro studenou sezónu a vyhněte se matně vypadajícím vlasům 

Možná se divíte, proč jsou vlasy v zimě suché a neuvěřitelně neposlušné. Během zimních měsíců mají vlasy tendenci ztrácet svoji hedvábnou poddajnost a rozhodně se nechtějí podřídit našim stylingovým snahám.

Na vině je nízký obsah vlhkosti studeného vzduchu venku i teplého vzduchu uvnitř. Pokud se zahříváte nošením čepice, její materiál se bude třít s vlasovými vlákny, což ve výsledku vytvoří statickou elektřinu. Takže vlasy budou vypadat mdle a budou odolávat veškerým stylingovým pokusům. Vyzkoušejte naše jednoduché rady pro zimní péči o vlasy a můžete vyzrát na tvrdohlavé chování vlasů během zimy.

Správná péče o vlasy na podzim a v zimě


Teplo a tření ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu. Dochází k poškození vlasové kutikuly a to vede k lámavým a matně vypadajícím vlasům.

Řešení: Bohaté pečující kúry s olejovými výtažky zabrání poškození a uhladí již poškozenou vlasovou kutikulu.

Jednoduše přidejte pár kapek vlasového pečujícího oleje ke svému šamponu nebo vpracujte olej do konečků svých ještě vlhkých vlasů. Tak zůstanou vlasy poddajné a zářivé.


Poletování vlasů je pravděpodobně nejvíce obtěžující vlastností vlasů v zimě. Je způsobeno teplým vzduchem uvnitř místnosti a kontaktem vlasových vláken s jinými vlákny, jako jsou textilní vlákna čepic, čelenek nebo oblečení. Pohyb těchto vláken po vlasech vytváří statickou elektřinu, díky které pak vlasy vstávají.

Řešení: Existují stylingové produkty, které pomáhají zabránit poletujícím vlasům. Mezi ně patří stylingová pěna, extra lesklý vosk na vlasy a vlasový olej.


Nedostatek vlhkosti má také za následek suchou pokožku. Pokožka produkuje méně mazu, což může vést k tvorbě lupů. Svědící pokožka může také dost potrápit.

Řešení: Použijte šampon proti lupům.


Jen málokdo chce jít ven v mrazivém zimním dni bez čepice. Uši zůstanou v teple, ale účes bude rozcuchaný. Čepice často vlasy přimáčknou k pokožce.

Řešení: Před vysoušením vlasů s hlavou vzhůru nohama použijte sprej pro objem nebo slaný sprej. Noste sprej s sebou, abyste jím oživila svůj účes, když čepici sundáte.  

Objevte: Zima

Související články