Vlasový styling | Vlasový gel

Vlasový gel a další stylingové přípravky: a bude pořádek

Gel, vlasový vosk a pomáda zažívají v současnosti svůj velký comeback. Tyto stylingové přípravky se vrátily i do vlasů modelek na přehlídkových molech. My vám je nyní stručně představíme, a spolu s nimi i ty nejkrásnější účesy, které si můžete sami vytvořit.

Klasický účes od značky Chloe

Gel, pěšinka na straně a nízko posazený ohon – tak lze popsat klasický uhlazený účes značky Chloe.

Jestliže používáte „krotitele vlasů“ ukryté v tubách či malých kelímcích, šetřete. Heslo totiž zní: „Méně znamená více!“ Přidat můžete vždycky, ale pokud to jednou přeženete, vytvoříte již jedině účes plážový nebo účes ve stylu gelové helmy a jediným možným řešením bude umýt vlasy šamponem. Gely se vyrábějí různými technologiemi - proto budete muset trochu experimentovat, abyste našli stylingový produkt, který vašim vlasům vyhovuje nejlépe. Některé gely vytvářejí mokrý vzhled, zatímco s jinými budete brzy vypadat jako dikobraz. Gely mohou vlasům dodat lesk nebo vytvořit matný vzhled. Užitečné je číst informace uvedené na obalech, kde je uveden stupeň fixace.

Účinky vlasových gelů a dalších stylingových přípravků:

  • Produkty s obsahem tuku, jako jsou vosky či pomáda, používejte, když chcete účesu dodat hodně lesku a měkký uhlazený vzhled.
  • Produkty s obsahem alkoholu, jako je gel či stylingový krém, dodají účesu pevnost a objem.
  • Gelové vosky, jak napovídá jejich název, v sobě spojují vlastnosti obou výše uvedených produktů. Pomohou vám dobře definovat strukturu vlasů a dodají účesu mírné zpevnění i trochu lesku.

Když používáte jakýkoli stylingový přípravek, nezapomeňte začít tím, že si jen velmi malé množství promnete mezi prsty a zapracujete do spodní části vlasů v blízkosti kořínků. Teprve potom byste měli příslušný produkt použít k úpravě jednotlivých pramenů v horní části hlavy. Chcete-li vytvořit velmi hladký a rovný účes, rozdělte vlasy pěšinkou a všechny sčešte dozadu. Rozetřete si trochu vosku na dlaně rukou a pak jimi vlasy několikrát jemně uhlaďte.

Vlasy upravené gelem, jak jsou k vidění na přehlídkových molech

Objevte: Vlasový gel

Související články