Vlasový styling | Tipy a triky

Vytvoření objemu ve vlasech – jak na to

Téměř každá druhá žena (48 procent) by si přála, aby její vlasy měly více objemu. Jste jednou z nich? Žádný strach, pomoc je na cestě! A řešení existuje, i když máte vlasy poněkud jemné či zplihlé. Podělíme se s vámi o tajemství, jak lze vlasy s pomocí fénu a natáček opravdu pozvednout, a prozradíme vám také, jaká péče a které stylingové produkty jsou ty pravé.

Vytvoření objemu ve vlasech

Objemné vlasy nemusí stoupat vysoko nad hlavu!

Upláclým hlavám je odzvoněno! Speciální pečující řada pro jemné a zplihlé vlasy vám pomůže vlasy „nafouknout“. Šampony, oplachovací kúry a vlasová tonika s obsahem kolagenového komplexu dodají vašim vlasům v blízkosti pokožky více pevnosti a okamžitě vytvoří dojem většího objemu. Opětovnému zplihnutí vlasů zabráníte používáním vlasové péče bez obsahu silikonu.

Nejlepších výsledků dosáhnete, když před fénováním vlasů použijete pěnové tužidlo bez obsahu alkoholu. Vašim vlasům dodá více objemu, aniž by je vysušilo. Vlasy jednoduše vysušte ručníkem a poté do nich vetřete pěnové tužidlo o velikosti tenisového míčku. Máte-li vlasy delší, je zapotřebí pěnové tužidlo zapracovat pouze do vlasů blízko pokožky.

Objem vytváří fénování vlasů proti směru růstu

Vašimi nejlepšími spojenci v boji za o objemné vlasy jsou kvalitní fén a správný kartáč. Vlasy vysoušejte nejprve na střední teplotu, dokud nebudou jen mírně vlhké. Pro kudrnaté vlasy je vhodný vysoušeč vlasů s difuzérovým nástavcem. Jednoduše jím malými krouživými pohyby přejíždějte přes vlasy co nejblíže u hlavy. Dlouhým a rovným vlasům přidáte na objemu fénováním přes kulatý kartáč.

Nejprve vezměte horní vrstvu vlasů a na temeni hlavy ji upevněte skřipcem. Spodní prameny vlasů pak začněte natahovat přes kulatý kartáč a proti jednotlivým pramenům foukejte teplý vzduch. Nakonec kartáč ve vlasech chvíli ponechte. Nechte vlasy vychladnout a poté kartáč opatrně sundejte, aniž by se narušil tvar vlasů. Stejný postup použijte také k úpravě horní vrstvy vlasů.

Objemné vlasy: Šest tipů od odborníka

  • Vlasy si nefénujte v hlubokém předklonu (s hlavou dolů). Tento postup vede jen k neukázněným a povislým vlasům. Lepších výsledků dosáhnete, když hlavu nakloníte na stranu a vlasy vyfénujete přes plochý kartáč.
  • Tu a tam byste si měly udělat pěšinku na opačné straně hlavy. Tak vlasy okamžitě znovu získají na pružnosti.
  • Více objemu dodáte účesu lakem na vlasy. Spíše než seshora ho stříkejte ho pod vlasy, na pramen po prameni.
  • S nahřívacími natáčkami bude vzhled plnější během okamžiku. Nezapomeňte: aby vlasy získaly objem, musíte použít velké natáčky. Čím budou natáčky menší, tím více hrozí, že namísto objemu si na vlasech vytvoříte lokny.
  • Dbejte na to, aby hlava kulatého kartáče byla dostatečně velká. Štětiny by měly z natočených vlasů lehce vyčnívat. Tato technika dodá vašim vlasům nejen vysněný objem, ale i dokonalý lesk.
  • Strukturující stylingové produkty, jako jsou gely a vosky, používejte střídmě. Rovněž dbejte na to, abyste tyto produkty nanášeli do vlasů spíše zespoda spíše než seshora.
Objevte: Typy a triky

Související články