Vlasový styling | Tipy a triky

Ombre trend z blogů

Hvězdy jako Sarah Jessica Parker a Drew Barrymore byly mezi prvními, kterým se zalíbilo barvení ve stylu ombre. Na přehlídkových molech nyní můžeme vidět vlasy modelek v jasných ombre signálních barvách. Blogerky po celém světě zase dávají přednost tmavě čokoládové a zlatavě hnědé pro své ombre vlasy. Rádi vám ukážeme příklady jejich nádherně vybarvených ombre účesů.

Barvení ve stylu ombre je jemnější verzí namáčení vlasů do barvy. Místo náhlé změny barvy přibližně na půl cesty mezi kořínky a konečky vlasů se barva u ombre vlasů mění postupně od tmavších ke světlejším odstínům. Barva se obvykle postupně mění od tmavší ke světlejší na úrovni uší směrem ke konečkům. Vlasy u pokožky často mají tmavší odstín brunetek nebo tmavě plavých blondýnek, zatímco směrem ke konečkům vlasy postupně a jemně blednou.

Účes ve stylu ombre je ideálním řešením, pokud chcete okořenit svůj vzhled bez kompletní změny barvy. Barevná hra oživí mikáda, ale také dlouhé plážové vlny a kadeře, které budou v kombinaci s ombre barvou vypadat zajímavě. Postupná změna barvy přidá na atraktivnosti a může proměnit nudný účes v senzaci.

Komu sluší ombre účes?

Účes ve stylu ombre působí celkem přirozeně a proto sluší většině žen, zvláště když jeden z odstínů je přirozenou barvou vlasů. Díky přirozenému vzhledu stačí barvu oživit pouze jednou za tři nebo čtyři měsíce, takže nosit ombre vlasy je poměrně nenáročné a pohodlné.

Ombre účes si poradí s odrosty u barvených vlasů. Časté zakrývání odrostů proto není nutné. Pokud přirozená barva vlasů je jednou z ombre barev, pak je třeba oživovat pouze barvu vlasů u konečků.

Světlejší konce vlasů u ombre účesu vypadají jakoby zesvětlené letním sluncem a proto celý účes připomíná zářivé letní dny a nekončící zábavu na pláži.

Vhodné účesy pro ombre

Ombre styl se hodí pro výčesy, částečně sepnuté vlasy i culíky, ale nejvíce vynikne, pokud necháte několik pramínků z jinak dokonalého účesu uniknout.

Blogerky předvádějí, jak okouzlující a hravé může být barevné stínování.

Ombre styl: Anouska Proetta Brandon

Ombre look

Na svém blogu anouskaproettabrandon.com, Anouska z Irska prezentuje svůj rozmanitý styl doplněný ombre účesem. Její ombre barva harmonicky přechází z přírodní čokoládové ke zlatohnědé.

Plážové vlny dají ombre barvě obzvlášť vyniknout (obrázek vlevo). Ombre efekt udělal z obyčejného vysoko vyčesaného culíku (obrázek vpravo) zajímavou podívanou.

Ombre styl: Emma Chapman

Ombre look

Emma a Elsie jsou hnací silou, která stojí za blogem s názvem "A Beautiful Mess". Kromě receptů, módy a fotografií na svém blogu řeší také vlasy. Účes Emmy je důkazem mnohostrannosti ombre účesu. Jemný přechod barev dodává jejímu účesu výrazný rys.

Obrázek: Blogerka Emma Chapman a její vlasy, které mění barvu z kaštanově hnědé na plážovou blond u konečků.

Ombre styl: Luanna Perez-Garreaud

Ombre look

Blogerka Lua ("Le Happy") byla při výběru barev pro svůj ombre účes odvážnější. Barva vlasů u kořínků je světle červená a postupně se mění směrem ke konečkům na blond. I přes světlou a nápadnou barvu vlasů vypadá její účes celkem přirozeně, protože barva vlasů dobře ladí s její velmi světlou pletí.

Obrázek: Luanna při výběru barev pro svůj ombre účes nezapře oblibu výrazných barev. Tato barevná kombinace nezůstane bez povšimnutí.

Odkazy:

Blog Anousky >> Anouska Proetta Brandon

Blog Elsie a Emmy >> A Beautiful Mess

Blog Lua >> Le Happy

Objevte: Typy a triky

Související články