Vlasový styling | Tipy a triky

Přechodné účesy: Plusy a mínusy

Dříve nebo později přijde den, kdy vám stále stejný krátký sestřih začne připadat nudný. Možná zatoužíte po dlouhých vlasech, nebo vás začne unavovat prohledávání šatníku. Vybrat totiž vždy takové oblečení a make-up, které se ke krátkým vlasům hodí, aniž byste přitom působily příliš chlapeckým dojmem, vyžaduje zvýšené úsilí a vy můžete zatoužit po ženštějším účesu. My vám pro toto přechodné období prozradíme několik praktických triků.

Za měsíc narostou vlasy přibližně o 1,5 cm. Pokud toužíte po vlasech sahajících k ramenům, musíte se upsat dvaceti měsícům trpělivosti. Zároveň potřebujete kadeřníka, který bude schopen důmyslným střihem vaši motivaci udržovat. A v neposlední řadě je třeba trochu změnit své zvyky týkající se vlasové péče.

Carey Mulligan

Ani krátké, ani dlouhé, ale přesto rozkošné – takto lze nejlépe popsat přechodný účes, který nosí Carey Mulligan.

Správný sestřih

Jestliže začínáte s chlapeckým účesem, s mírně delšími krycími vlasy a krátkými, stupňovitě sestříhanými vlasy vzadu, dbejte na to, abyste délku vlasů vzadu vždy přizpůsobily délce vlasů vpředu.

Když si chcete nechat narůst delší vlasy, jsou chlapecké účesy dobrým výchozím bodem. Díky stupňovitému sestřihu působí přechodné fáze ležérním dojmem a přijatelné jsou v jakékoli délce.

Jestliže toužíte po delším účesu a v současnosti nosíte krátké mikádo, dbejte na to, abyste si konce vlasů nechali čas od času protenčit. Tím se zmenší příliš velký objem vlasů v úrovni uší. Konce řídkých vlasů by se však měly protenčovat jen mírně a s určitou opatrností.

Správná péče o vlasy

Velmi krátké vlasy potřebují jen málo péče. Jakmile však vlasy začnou růst, budou péče potřebovat o něco více. Zejména konce delších vlasů v úrovni uší budou po každém mytí šamponem dobře potřebovat na oplachovací kúru. Jakmile zpozorujete roztřepené konečky, měly by se zastříhnout (cca 1 cm) a vlasy po každém třetím mytí šamponem ošetřovat tonikem pro roztřepené konečky vlasů.

TIP: Řada celebrit si nechává vlasy prodlužovat nebo zhušťovat. Do vlasů lze však také pohodlně upevnit v obchodech dostupné připínací prameny...

Galerie přechodných účesů

Objevte: Typy a triky

Související články