Vlasový styling | Tipy a triky

Snadný a rychlý styling – úprava vlasů, když není čas

Ve spěchu jsme stále – ať je to brzy ráno nebo mezi prací a večerní schůzkou. Přesto potřebujeme, aby naše vlasy vypadaly skvěle. Prozradíme vám pět triků pro skvělý účes bez mytí vlasů, bez zdlouhavého fénování i bez komplikovaného stylingu.

Tip číslo 1: Skoro jako nové a čerstvě umyté

Vypadají vaše vlasy stále ještě skvěle, ale u kořínků se již projevují známky mastnoty? Zachovejte klid! Existuje i jiné řešení, než umytí vlasů šamponem: do vlasů u hlavy vetřete malé množství stylingové pěny s obsahem alkoholu a pak vlasy s pomocí kartáče vyfénujte. Krátké vlasy u hlavy lze při fénování nadzvedávat pomocí prstů. Alkohol obsažený v pěně pro vysoušení vlasů je mírně vysuší, což je v boji proti mastným vlasům u kořínků žádoucí. Dalším řešením je oběma rukama do pokožky jemně vmasírovat trochu dětského zásypu nebo tělového pudru. Poté je třeba vlasy důkladně prokartáčovat, aby se z nich odstranily šedivé zbytky pudru. Pudr má savý účinek a zanechá vaše vlasy téměř jako čerstvě umyté.

Tip číslo 2: Zkrocení divokých vlasů

Prvním ranním pohledem do zrcadla zjistíte, že vám vlasy trčí do všech stran. Vůbec nechápete, jak takové vrabčí hnízdo vůbec mohlo vzniknout. A to je výzva! Jednoduše na vlasy nastříkejte trochu stylingové lotion; v případě dlouhých suchých vlasů použijte bezoplachový balzám ve spreji. Poté vlasy upravte velkým kulatým kartáčem. Namísto stylingové lotion nebo bezoplachového balzámu můžete použít obyčejnou vodu z kohoutku. Tato metoda funguje v každém případě. Abyste si vlasy nenavlhčili příliš a nemuseli trávit dlouhý čas jejich vysoušením, je nejlepší je navlhčit tak, že je od kořínků ke konečkům pročešete mokrým hřebenem. Mezi jednotlivými tahy hřeben namočte pod tekoucí vodu.

Tip číslo 3: Nahřáté natáčky

Ztratily vaše vlasy přes noc pružnost a nyní na hlavě jen leží? Nahřáté natáčky jim vdechnou nový život a zvětší jejich objem téměř v mžiku. Suché vlasy jednoduše natočte na nahřáté natáčky a nechte je chvíli vychladnout, mezitím si můžete vyčistit zuby nebo uvařit ranní kávu. Za deset minut můžete natáčky sejmout. Vychladlé vlasy krátce překartáčujte a v případě potřeby je lehce přestříkněte lakem na vlasy. Hotovo!

Tip číslo 4: Oživení vzhledu krátkých vlasů

Potřebujete rychle oživit vzhled, který jste si vytvořili pomocí gelu či vosku na krátkých vlasech? Źádný problém! Po dalším gelu však nesahejte, protože pak by vám vlasy ztvrdly jako štětiny. Spíše než dalším gelem upravte vlasy zpět do původního tvaru s pomocí mokrých prstů.

Tip číslo 5: Hmotnost versus objem

Pokud jste si dříve vlasy upravili pomocí pěnového tužidla nebo laku na vlasy, měli byste z vlasů tyto produkty nejprve důkladně vykartáčovat. Teprve pak budou vlasy připravené na nové stylingové přípravky. Ponecháte-li ve vlasech příliš velké množství stylingových přípravků, vlasy vám ztěžknou a ztratí lesk.

Objevte: Typy a triky

Související články